Nové typy podvodů na seniory

Podvody, které mohou ohrozit vaše peníze
Foto: Pixabay

Zažili jste někdy podezřelý telefonát nebo vám přišel pochybný e-mail? Patrně ano. Policie a státní zástupci varují, že podvody proti seniorům jsou opět na vzestupu na celostátní úrovni.

A jak vypadají některé podvody zaměřené na nás starší?

Jedná se například o podvody s loterijním telefonem. Volající přesvědčují seniory, že před obdržením výher z loterie musí být zaplacen nějaký poplatek. Dokonce se vyskytl i dopis, který na seniory naléhal, že jejich vnoučata byla zatčena a potřebují peníze.

Výjimkou nejsou ani takzvané romantické podvody. V těch nepoctivci obětem namlouvají, že jejich nový „partner na dálku“ potřebuje peníze, aby za nimi mohl přijet nebo aby se mohl léčit apod.

Chraňte sebe a své blízké pomocí těchto tipů:

E-maily vyžadující vaše osobní údaje, jako jsou rodné číslo, adresa, číslo bankovního účtu nebo dokonce informace o kreditní kartě, jsou jednoznačně podezřelé.

    NIKDY tyto informace neposkytujte e-mailem!

Informace, které vám poskytl volající, si ověřujte. Pokud volající řekne, že má nějaký váš blízký potíže a potřebuje pomoc, zavolejte tomuto příbuznému nebo někomu, kdo jej také zná, a ověřte, zda je to pravda.     Nevěřte žádným slibům. Nepředávejte osobní údaje nikomu, kdo slibuje výhru v loterii nebo soutěži.

Celkově je nejlepší nereagovat na žádné nabídky zasílané do e-mailu nebo telefonáty z neznámých čísel, nezasílat žádné údaje a už vůbec ne peníze.

Zdroj: redakce – Milan Dobrovský, thespruce.com

Další články z této rubriky

2 Comments

  1. Veľa investorov prichádza o svoje peniaze kvôli všetkým týmto investičným podvodníkom, vďaka čomu sa väčšina potenciálnych investorov vzdáva myšlienky investovania online. Pre obnovu bitcoínov, žiaľ, existuje veľa jednotlivcov, ktorí veľa stratili kvôli falošným bitcoinovým maklérom alebo zo svojich počítačových peňaženiek, kde sú odcudzené ich kryptografické formy peňazí. Či už ste stratili bitcoiny alebo iné digitálne peniaze kvôli videniu v blockchaine alebo kvôli problémom s akýmkoľvek online podvodom. Povznášajúcou správou je, že existuje dôveryhodná spoločnosť na obnovu s názvom Amendall .net, ktorá vám môže pomôcť s akýmikoľvek online podvodmi alebo podvodmi. Raz pomohli mne a môjmu partnerovi, keď sme takmer prišli o bohatstvo.

  2. Zatím jsem články uložila k přečtení do „oblíbených“, až bude čas, ale rady tohoto typu považuji za velmi potřebné a hodně užitečné. Uvítala bych jak použít správně (myslím polopatický návod 🙂 USB flash(ku), jak na ní převést fota (aby se z nich dala udělat fotka, kalendář atd. v obchodu), a co je potřeba k uložení třeba dokumentů apod. Jak dobře natáčet video na iphonu a jiné rady. Hodně by to pomohlo. Prosím o neuveřejňování mého jména ani mailu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*