Seznámení přes internet aneb láska kvete v každém věku

Figurky líbajících se seniorů.
Foto: Pixabay.

Žijete sami, s rodinou se vidíte na příležitostné návštěvě, se sousedy prohodíte občas pár slov, ale stále doufáte, že potkáte spřízněnou duši, se kterou budete trávit volný čas a prožívat strasti i radosti běžného života? Potom vás jistě napadla i varianta seznámení přes internet, ale jak na to a je to vůbec pro vás?

S pokročilejším věkem neztrácíme šanci na seznámení a spokojený život po boku partnera. Seznámení může být složitější, ale rozhodně není potřeba házet flintu do žita a vzdát se možnosti nebýt sám.

On-line seznamky pro seniory

Internet nabízí nepřeberné množství seznamek, na nichž můžete zkusit štěstí. Stačí vcelku základní znalosti internetu a počítače nebo mobilního telefonu či tabletu. Ale ne všechny seznamky jsou vhodné pro seniory, proto je dobré si prvně přečíst, jaké má daný seznamovací portál zaměření a jaký typ lidí jej navštěvuje. Většinou hned na úvodní straně najdete informace o doporučeném věku, na jaký je daná seznamka zacílena, nebo pro jaké zájmy a jiné. Jsou seznamky dokonce přímo zaměřené na seniory, kde budete mít relativní jistotu komunikace s danou věkovou skupinou. Většina těchto seznamek je zdarma, takže zkusit štěstí lze opravdu hned. Pro příklad jsme našli www.singles50.cz, www.edarling.cz, www.i60.cz, www.seniori-seznamka.cz nebo www.elpida.cz.

Senior čte v mobilu.
Foto: Freepik. Ne všechny seznamky jsou vhodné pro seniory, proto je dobré si prvně přečíst, jaké má daný seznamovací portál zaměření a jaký typ lidí jej navštěvuje.

Facebook seznamky 

Sociální sítě k seznámení přímo vybízejí. Komunikace bývá rychlá a pro mnoho lidí příjemnější než přes seznamkové portály. Na Facebooku si můžete vyhledat skupiny, které nabízejí seznamování. Jedná se o méně anonymní formu než přes klasickou formu on-line seznamky, ale vzhledem k tomu, že si následně můžete psát se sympatickou osobou přes Messenger (zprávy), je to také jednodušší. Stačí si do vyhledávání na Facebooku zadat hledaný typ seznamky (Seznamka pro seniory; Nezadaní senioři aj.) a vybrat si skupinu, která vám padne do oka.

Seniorka se seznamuje na internetu.
Foto: Freepik. Sociální sítě k seznámení přímo vybízejí. Komunikace bývá rychlá a pro mnoho lidí příjemnější než přes seznamkové portály.

Na co si dát pozor?

Online seznámení vás dokáže přiblížit lidem z druhé strany republiky, či dokonce z druhé strany světa. Musíte ale být obezřetní, protože anonymita online světa často přitahuje také nekalé úmysly některých osob. Proto o sobě hned neprozrazujte důvěrné informace, jako je adresa, osobní údaje (RČ, datum narození aj.), tyto podrobnosti není třeba po internetu hned sdělovat, stejně jako to, že odjíždíte na dovolenou nebo kdy bývá vaše obydlí prázdné. Další ze zásad seznámení přes internet je neposílat cizím osobám jakékoliv finanční obnosy, protože není bohužel zcela ojedinělé, že na první pohled příjemný a hodný člověk se promění v podvodníka.

Seznamujte se pozvolně, se zdravým přístupem a rozumem v hrsti. Využijte dnešní možnosti internetu a nebojte se zkusit najít partnerské štěstí v on-line světě!

Zdroj: redakce – Antonie Podhradská, Seznam.cz, CZ.nic

Další články z této rubriky

Kouzlo vody v zahraděgutentor-overlay

Kouzlo vody v zahradě

Již odedávna je v zahradách, které na vás dýchnou historií, zakomponována voda. Voda dodá zahradě nový rozměr, působí harmonicky.
Vypěstujte si malého zahradníkagutentor-overlay

Vypěstujte si malého zahradníka

Po pauze trvající několik desítek let objevuje mladá generace kouzlo zahradničení. A tak se ve městech budují komunitní zahrady, balkóny…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*