Při nákupu postele mějte oči otevřené!

Foto: Pexels

Najít pohodlnou postel, na které se bude krásně spát, a přitom bude i prevencí pohybových potíží, není snadné.

Kdo se dobře vyspí, začne nový den plný energie. Nároky na vlastní postel se s věkem zvyšují. Noc potřebujeme strávit bez bolesti zad, krční páteře nebo jiných citlivých částí těla. Postele pro seniory jsou navrhovány pro tuto potřebu. Díky vyššímu rámu postele si můžete pohodlně lehnout a ráno vstát bez známky únavy.

Dřevěná postel je zdravější

Dřevo je přírodní materiál, který má pozitivní vliv na vnitřní klima domácnosti. Dřevěná postel vyzařuje klid a pohodlí, je vhodná pro alergiky a ani po dlouhodobém používání se z ní neodlučují žádné mikroplasty. Doporučujeme volit spíše postele z masivu, protože lůžka z dřevotřísky mohou produkovat emise formaldehydu. Dřevěná postel z dubu nejen upoutá pozornost, ale také zajišťuje pohodlnější klima ve spánku a tím klidnější odpočinek. Naopak z důvodů ekologických dopadů nedoporučujeme lůžka z teakového dřeva. Nákupem takové postele byste totiž podporovali ničení pralesů, v nichž teka obrovská roste.

Dřevěná postel vyzařuje klid a pohodlí, je vhodná pro alergiky a ani po dlouhodobém používání se z ní neodlučují žádné mikroplasty.

Foto: Pexels

Tvrdé ležení jako podpora páteře je mýtus

Je pravda, že postel by neměla být příliš měkká, ale to neznamená, že byste měli spát na tvrdém lůžku. Dnes se preferuje tzv. bodová elasticita. Matrace postele by se měla tělu přizpůsobit na styčných bodech s podložkou. Velmi tvrdá postel vám to neumožní a dlouhodobě bude mít za následek bolesti zad.

Dnes se preferuje tzv. bodová elasticita. Matrace postele by se měla tělu přizpůsobit na styčných bodech s podložkou

Foto: Pexels

Je důležitý design?

Ano, je. Obklopovat se hezkými věcmi, které jsou nám příjemné, přispívá dlouhodobě k psychické pohodě a zlepšuje kvalitu našeho života. A postel je středem naší ložnice, ve které trávíme hodně času. Nezapomínejme také na praktičnost: úložné prostory představují velkou výhodu. Pozor ale na to, aby úložný prostor postele nebránil přívodu vzduchu k matraci. Koneckonců, stejně jako dýcháme ve spánku my, měla by s námi „dýchat“ i matrace, aby byla zajištěna její optimální funkčnost.

Přejeme šťastnou a pevnou ruku ve vašem výběru.

Postel je středem naší ložnice, ve které trávíme hodně času. Proto je důležité aby se nám líbila. Pokud seobklopujeme věcmi, které jsou nám příjemné, přispívá to dlouhodobě k psychické pohodě a zlepšuje kvalitu našeho života.

Foto: Pexeles

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*