Pracovní koutek – kousek místa pro tvořivost, nápady a práci. Na co při vytváření nezapomenout?

Pracovní koutek ve skandinávském stylu
Foto: Scandishop.cz

Pracovní místo nebo koutek je jedním z důležitých prvků, které nás přenesou z našeho domova k pracovním povinnostem. I když zrovna nedocházíte do práce nebo kanceláře, je důležité mít doma svůj oddělený prostor na práci. Poradíme vám, jak si jej zařídit a na co si dát pozor při jeho realizaci.

Pro pracovní místo jsme vybrali skandinávský styl, protože, jak se říká, méně je někdy více. Hledali jsme styl, který vytvoří velmi dobré podmínky pro jakoukoli činnost, a přitom dekorace nebudou poutat a rozptylovat naši pozornost. Skandinávský styl splňuje přesně tyto parametry – obsahuje základní tóny barev, které nás nebudou rozptylovat, nábytek s jednoduchými liniemi  a velmi málo dekorativními detaily. Navíc tento styl je velice funkční a velmi dobře se v něm udržuje pořádek, protože je v něm uceleně myšleno i na úložné prostory.

Na začátek si řekněme, co by v pracovním koutku nemělo chybět:

Pracovní stůl

Jednoduchý pracovní stůl, který disponuje zásuvkami, do kterých snadno uschováte drobnosti ze stolu. Prostor bude díky tomu jednodušší k udržení čistoty a současně bez zbytečností, které by odváděly naši pozornost.

Pracovní stůl ve skandinávksém stylu - scandishop.cz
Foto: Scandishop.cz Jednoduchý pracovní stůl, který disponuje zásuvkami.

Pracovní židle

Kvalitní židle, která podpoří zdravé sezení. Přeci jen pokud se zabereme do práce, ať již manuální nebo třeba práce na počítači, strávíme na pracovní židli během dne více času a zdravé sezení je základem prevence bolesti zad a dalších zdravotních problémů.

Pracovní stůl Scandishop ve skandinávském stylu
Foto: Scandishop.cz Kvalitní židle, která podpoří zdravé sezení.

Kam s dokumenty nebo pomůckami k práci?

Myslete na úložné prostory. Komoda, police nebo pojízdný kontejner jsou ideálním místem pro dokumenty a všechny potřebné věci k vaší práci. Symbolem severských zemí je dokonalá čistota a pořádek, a to i na pracovním místě.

Police Scandishop ve skandinávskím stylu - police strom.
Foto: Scandishop.cz Myslete na úložné prostory. Police ve tvaru stromu.

Světla pro práci není nikdy dost

Osvětlení pracovního prostoru je velmi důležité. Můžete použít osvětlení jak pracovní desky stolu, tak celého pracovního místa pomocí vysoké stolní lampy. Obzvlášť vhodné jsou lampy s velkými stínidly, které světlo nasměrují přímo na pracovní plochu nebo do pracovního koutku.

Osvwětlení pracovního stolu, skandinávský styl, Scandishop.cz.
Foto: Scandishop.cz Vhodné jsou lampy s velkými stínidly, které světlo nasměrují přímo na pracovní plochu.

Zelená zklidňuje, a to je pro soustředění důležité

Nebojte se mít v blízkosti pracovního místa kousek přírody. Zelené rostliny neodmyslitelně ke skandinávskému  patří. Pracovního místo hezky zútulní a provzdušní.

Kreativní a odpočinkový koutek, má cenu o něm přemýšlet?

Pokud máte v bytě dostatek prostoru, vytvořte si k pracovnímu koutku i odpočinkovou či kreativní část. Tento prostor vybavte pohodlným křeslem nebo malou pohovkou a jednoduchým malým stolkem na odložení knihy nebo šálku čaje. Pro zútulnění a pocit odpočinku doporučujeme pod křeslo umístit kusový koberec. Kreativní zónou pak vytvoříte přechod mezi pracovním prostorem a ostatním interiérem. Budete zde moci nejen nabrat sílu k další práci, ale také nechat proud myšlenek jen tak volně probíhat kolem vás. A ten nejlepší nápad nebo myšlenku převést opět do pracovního procesu, protože od pracovního místa vás přeci dělí jen malý kousek.

Jednoduché zařízení pracovního prostoru je důležitým prvkem vašeho pracovního výkonu. Díky tomuto prostoru, který vás přiměje ocitnout se v mnohem klidnějším místě pro soustředění a přemýšlení, vám půjde jakákoli práce pěkně „od ruky“.

Kreativní kouek, skandinávký styl, scandishop.
Foto: Scandishop.cz Vytvořte si k pracovnímu koutku i odpočinkovou či kreativní část.
Kreativní koutek, skandinávský styl, scandishop
Foto: Scandishop.cz Budete zde moci nejen nabrat sílu k další práci.
Kreativní koutek, křeslo, skandinávský styl, scandishop
Foto: Scandishop.cz Kreativní prostor vybavte pohodlným křeslem.

Další články z této rubriky

Ptačí svět na dosah rukygutentor-overlay

Ptačí svět na dosah ruky

Ptačí budka je kouzelným prostředkem pro pozorování ptačího života, který snad nikdy nepřestane svoje diváky bavit. Pokud vás tedy unavuje…
Jarní věnec.gutentor-overlay

Inspirace – jarní věnec na dveře

Nemusí být Vánoce nebo Velikonoce, abychom si mohli ozdobit vstupní dveře. Můžeme mít také věnec, který bude připomínat aktuální roční…
Když už vás nebaví muškátygutentor-overlay

Když už vás nebaví muškáty

Řekli jste si někdy na jaře, že ty muškáty už jsou okoukané? Že by to chtělo změnu? Máme pro vás…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*