Posaďte se, prosím…

Ušák.
Foto: Pixabay.

Je tady podzim, a to znamená sychravé počasí, chladnější dny i večery a delší čas trávený doma. Ať už u knihy, nebo u televize, pohodlí je základ příjemně stráveného času doma. A pokud se chystáte udělat si radost a pořídit nové křeslo, bude se vám hodit náš přehled těch nejlepších.

Ušák nejen k televizi

Takzvané „ušáky“ měl dříve doma snad každý. Dnes se vrací do módy, a to hlavně pro svou neuvěřitelnou pohodlnost. Vysoké opěradlo je velice příjemné pro sledování televize i proto, že částečně chrání uživatele od okolního ruchu, a přitom dodává maximální oporu zádům, což ocení nejen senioři. Křeslo tohoto typu bývá dominantou místnosti, ve které se nachází, takže je dobře, že je v dnešní době opravdu široká škála typů, designů a materiálů. Jedná se většinou o masivní kus nábytku, proto bychom se měli výběru věnovat poctivě.

Ušák.
Foto: Scandishop. Takzvané „ušáky“ měl dříve doma snad každý.

Houpací křesla

Další klasikou, která neztrácí na oblíbenosti, jsou houpací křesla. U houpacích křesel se nemusíme bát sáhnout ani po více moderním stylu, ale i milovníci klasiky si přijdou na své. Houpací křeslo přímo vybízí k odpočinku po jídle nebo k večerní relaxaci. Skvěle vypadá ve větších prostorách, ale i v menších bytech, vybrat si můžeme od malých po větší tak, aby nám zapadlo do interiéru a zároveň jsme se cítili pohodlně.

Houpací křeslo k televizi - Skandinávský nábytek, scandishop
Foto: Scandishop Další klasikou, která neztrácí na oblíbenosti, jsou houpací křesla.

Rozkládací křesla

V době, kdy mnoho z nás žije v bytě a mnoho z nás mívá návštěvy rodiny i na celý víkend, saháme čím dál častěji po křeslech praktických – rozkládacích. Rozkládací křesla mohou zapadnout i do nejmenšího prostoru, to ale neznamená, že nemohou skvěle vypadat. Některá rozkládací křesla jsou dokonce polohovací a plní skvělou funkci denně, nejen v době návštěv.

Relaxační křesla

Pokud hledáte křeslo, které vystihne váš vkus a dodá punc originality některé z místností, je potřeba se podívat po křesle relaxačním. Relaxační křesla naleznete opravdu v mnoha provedeních, od klasických, retro verzí, přes ratanová, až po moderní kousky. Relaxovat se tedy dá velice příjemně i v kousku nábytku, který potěší oko majitele i každé návštěvy.

Relaxační křeslo.
Foto: Pixabay. Relaxační křesla naleznete opravdu v mnoha provedeních.

Polohovací křesla

Maximální pohodlí po náročném dni nebo při bolesti kloubů dopřejí polohovací křesla. Ideální je, pokud k nim pořídíme i podnožník. Polohovací křesla mívají hned několik polohovacích možností, některá dokonce až do úplného lehu. Vybírat bychom měli křesla s kvalitním potahem i provedením, aby vydržela i časté používání a působila stále nejen jako křeslo, ale také jako perfektní doplněk pro celkový vzhled našich domácností.

Zdroj: Scandishop

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*