Posaďte se, prosím…

Ušák.
Foto: Pixabay.

Je tady podzim, a to znamená sychravé počasí, chladnější dny i večery a delší čas trávený doma. Ať už u knihy, nebo u televize, pohodlí je základ příjemně stráveného času doma. A pokud se chystáte udělat si radost a pořídit nové křeslo, bude se vám hodit náš přehled těch nejlepších.

Ušák nejen k televizi

Takzvané „ušáky“ měl dříve doma snad každý. Dnes se vrací do módy, a to hlavně pro svou neuvěřitelnou pohodlnost. Vysoké opěradlo je velice příjemné pro sledování televize i proto, že částečně chrání uživatele od okolního ruchu, a přitom dodává maximální oporu zádům, což ocení nejen senioři. Křeslo tohoto typu bývá dominantou místnosti, ve které se nachází, takže je dobře, že je v dnešní době opravdu široká škála typů, designů a materiálů. Jedná se většinou o masivní kus nábytku, proto bychom se měli výběru věnovat poctivě.

Ušák.
Foto: Scandishop. Takzvané „ušáky“ měl dříve doma snad každý.

Houpací křesla

Další klasikou, která neztrácí na oblíbenosti, jsou houpací křesla. U houpacích křesel se nemusíme bát sáhnout ani po více moderním stylu, ale i milovníci klasiky si přijdou na své. Houpací křeslo přímo vybízí k odpočinku po jídle nebo k večerní relaxaci. Skvěle vypadá ve větších prostorách, ale i v menších bytech, vybrat si můžeme od malých po větší tak, aby nám zapadlo do interiéru a zároveň jsme se cítili pohodlně.

Houpací křeslo k televizi - Skandinávský nábytek, scandishop
Foto: Scandishop Další klasikou, která neztrácí na oblíbenosti, jsou houpací křesla.

Rozkládací křesla

V době, kdy mnoho z nás žije v bytě a mnoho z nás mívá návštěvy rodiny i na celý víkend, saháme čím dál častěji po křeslech praktických – rozkládacích. Rozkládací křesla mohou zapadnout i do nejmenšího prostoru, to ale neznamená, že nemohou skvěle vypadat. Některá rozkládací křesla jsou dokonce polohovací a plní skvělou funkci denně, nejen v době návštěv.

Relaxační křesla

Pokud hledáte křeslo, které vystihne váš vkus a dodá punc originality některé z místností, je potřeba se podívat po křesle relaxačním. Relaxační křesla naleznete opravdu v mnoha provedeních, od klasických, retro verzí, přes ratanová, až po moderní kousky. Relaxovat se tedy dá velice příjemně i v kousku nábytku, který potěší oko majitele i každé návštěvy.

Relaxační křeslo.
Foto: Pixabay. Relaxační křesla naleznete opravdu v mnoha provedeních.

Polohovací křesla

Maximální pohodlí po náročném dni nebo při bolesti kloubů dopřejí polohovací křesla. Ideální je, pokud k nim pořídíme i podnožník. Polohovací křesla mívají hned několik polohovacích možností, některá dokonce až do úplného lehu. Vybírat bychom měli křesla s kvalitním potahem i provedením, aby vydržela i časté používání a působila stále nejen jako křeslo, ale také jako perfektní doplněk pro celkový vzhled našich domácností.

Zdroj: Scandishop

Další články z této rubriky

Ptačí svět na dosah rukygutentor-overlay

Ptačí svět na dosah ruky

Ptačí budka je kouzelným prostředkem pro pozorování ptačího života, který snad nikdy nepřestane svoje diváky bavit. Pokud vás tedy unavuje…
Jarní věnec.gutentor-overlay

Inspirace – jarní věnec na dveře

Nemusí být Vánoce nebo Velikonoce, abychom si mohli ozdobit vstupní dveře. Můžeme mít také věnec, který bude připomínat aktuální roční…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*