Milujete cestování? Vyrazte za zážitky mimo sezónu, tady jsou 3 důvody, proč je to lepší

Milujete cestování?
Foto: Freepik

Davy turistů, vedro na padnutí a ceny atakující historická maxima. Cestování během letních prázdnin je často o nervy i celoživotní úspory. Proč je lepší vyrazit za zážitky kdykoliv jindy?

Zaplatíte až o 30 % méně, a dostanete víc

Do ceny za dovolenou je potřeba počítat nejen to, kolik zaplatíte za zájezd samotný, ale také veškerou útratu na místě. A ať se podíváte na náklady z kterékoliv strany, všechny jsou v tzv. mimosezónním čase výrazně menší. Cestovní kanceláře hledají způsoby, jak si vydělat i na jaře nebo na podzim, stejně tak obchodníci a restauratéři v dovolenkových destinacích potřebují udržet svůj byznys 365 dní v roce, a z toho profitují cestovatelé. Většina služeb souvisejících s vaší dovolenou bude o desítky procent nižší.

Těšit se můžete často i z překvapivých výhod. Turistů je v mimosezóně méně, a tak se o ně obchodníci přetahují nejen cenou, ale i spoustou akcí nebo dárků.

Příjemnější počasí

Jen málo lidí opravdu miluje letní vedra. Většina z našinců je schopná se v průběhu středomořského léta tak maximálně položit na pláž a několikrát za den se ochladit v moři. Přitom cestování si vysloveně říká o poznávání, výlety a túry. Když k moři vyrazíte v září nebo říjnu, ještě se pěkně vykoupete, ale zároveň už bude příjemné počasí na libovolně dlouhé procházky.

Svatý klid

Hromada předškolních i školou povinných křiklounů dovolenkovému klidu moc nepřidá. Samozřejmě že cizí děti nebo vnoučata jsou vždy méně vychované než ty vlastní a to, co byste svým ještě odpustili, vás u cizích nebetyčně vytáčí. Přitom řešení je tak jednoduché: vyrazte mimo hlavní sezónu a dětí na ní s jistotou potkáte jen hrstku. A kdybyste přece jen toužili po dětské společnosti, vezměte s sebou svoje vnoučata.

Zdroj: redakce – Petra Matějková (autorské dílo)

Další články z této rubriky

Dětem to nejlepší!gutentor-overlay

Dejme dětem opravdu to nejlepší!

Dětští lékaři a vzdělaní a znalí „výživáři“ bijí na poplach! Výživa dětí je sice hodně bohatá, někdy až příliš, ale……

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*