Čtyři nejlepší kuchařské knihy poslední doby

Kuchařka - kniha
Foto: Pixabay

Vařit podle vlastní fantazie a zkušeností je skvělé, někdy ale přijde vhod kapka inspirace odjinud. Jaké kuchařské knihy nás v poslední době zaujaly?

Rok s Garden & kitchen

Inna Valoušková je blogerka, která se věnuje vaření dlouhé roky. V kuchyni zpracovává úrodu z vlastní zahrady, a tak jsou její jídla sezónní, z lokálních surovin a dostupná každému. Výběr svých nejoblíbenějších receptů zahrnula do své kuchařky, podle které uvaříte, i když jste v kuchyni úplný začátečník. Jako bonus se dozvíte, jak si suroviny do jídel sami vypěstovat.

Oheň a dým

Hugo Hromas vaří velmi nekonvenčně. K přípravě pokrmů nevyužívá domácí kuchyň, ale venkovní ohniště. Jestli jste si mysleli, že se pod širým nebem dá uvařit tak akorát kotlíkový guláš, tato kuchařka vás rychle vyvede z omylu. Na ohni totiž dokážete připravit skutečnou hostinu, a to víceméně bez práce. Jestli jste si doteď nad ohněm opékali maximálně špekáčky, rozhodně doporučujeme si v tomto ohledu rozšířit obzory. Ručíme za to, že nebudete litovat.

La Buchta

A nyní zabrousíme do vod dezertů a sladkých pochoutek. Stojí za ní dlouholetá redaktorka kulinářských časopisů Jitka Rákosníková, která už v životě ochutnala ledacos. La Buchta pracuje s jedním základním jednoduchým těstem, z něhož připravíte v různých modifikacích 80 různých dezertů od načančaných dortů pro slavnostní příležitosti až po skvělé snídaňové koláče, po kterých se hned zapráší.

Vtipné kaše

Zapomeňte na bramborou kaši, teď bude řeč o sladkých i slaných snídaních a svačinách. I když se to zdá k nevíře, recepty na kaše dokážou vyplnit celou kuchařku a až uvidíte jejich fotky, hned zatoužíte alespoň polovinu z nich ochutnat. Po první lžičce si je zamilují vaše vnoučata, ale garantujeme vám, že si jimi rádi zpestříte jídelníček i vy.

Zdroj: redakce – Petra Matějková

Další články z této rubriky

Domácí limonáda.gutentor-overlay

Letní limonády ze zahrádky

Horké počasí zvyšuje nároky organismu na hydrataci, a čím pestřejší paletu nápojů si dopřejeme, tím snáz vypijeme potřebné množství tekutin.…
Pražský orlojgutentor-overlay

Horoskopy

Každé ráno si čtu horoskop na dnešní den. Ne ten románový, že potkám muže s černou botou, co mi řekne důležitou zprávu.…
gutentor-overlay

Kterak babička strašila lékaře

Že se občas bojíte jít k doktorovi, s jakými zprávami o vašem zdravotním stavu se vytasí? A věřili byste tomu,…
Chleby.gutentor-overlay

Co se starším nebo suchým pečivem

I z pečiva, na které kvůli jeho tvrdší konzistenci nemáte chuť, se dá udělat skvělá večeře, snídaně nebo oběd. Znáte…
Žena se koupe v prameni.gutentor-overlay

Svatojánská noc a její tradice

Svatojánská noc, kdy přestávají platit hranice mezi světem nadpřirozeným a reálným. Doba plná kouzel a tajemství. Doba plná magických rituálů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*