Co znamená slovo Hygge? Proč se hodí právě k zimnímu období?

Hygge znamená štěstí.
Foto: Freepik

Co  znamená „hygge“ [hyůge] ?  „Hygge! Je životní styl, který má kořeny ve Skandinávii. Někdy se říká také skandinávský styl. Když mluvíme o „hygge“, máme na mysli pocit útulnosti, bezpečí, důvěrnosti a tepla.  Tento styl v sobě zahrnuje mnohem více než jen pouhý trend. Je to určitý způsob života, který je příslibem pocitu štěstí během všedních dní. Hygge není omezeno ničím, ani místem ani časem. Prolíná se naším životem v každém ročním období. A v podzimních a zimních dnech však umí zázraky.

Pomůže vám udržet pohodu a pozitivní náladu, ať již se odehrává za okny jakýkoli nečas. Přinášíme vám pár tipů, jak se hygge inspirovat a zachovat si pozitivní mysl a pohodu i během sychravých dnů.  

Odpočívejte, zklidněte se a dovolte si zpomalit

Pokud žijete aktivní život a pravidelně navštěvujete kurzy jógy, běháte nebo vaříte pro vnoučata, dovolte si chvilku odpočinku. Odložte na chvíli všechny aktivity a věnujte se sladkému nicnedělání. Pomůže vám to nabrat sílu k pravidelným aktivitám, a váš organismus bude mít čas na regeneraci a relaxaci.

Doplňky ve skandinávském stylu.
Foto: Freepik, Scandishop.cz Hygge v sobě zahrnuje teplo domácího krbu a útulno

Útulný domov a pohodlí

Hygge v sobě zahrnuje teplo domácího krbu a útulno. Dopřejte si usazení do měkkých polštářků a zachumlejte se ve svém oblíbeném křesle do teplé deky. Přečtení knihy, vypití dobrého čaje nebo jen sledování televize bude o to příjemnější. A daný okamžik si více vychutnáte.

Dopřejte si světlo

Na podzim a v zimě, kdy trpíme nedostatkem přísunu vitamínu D, klesá produkce hormonu, který způsobuje dobrou náladu a naopak se zvyšuje produkce spánkového hormonu melatoninu. Právě světlo pomůže tento přirozený stav vašeho těla ovlivnit natolik, že si i dostatkem světla můžete náladu zlepšit. Můžete si přisvítit stojací lampou nebo zapálit  svíčky.

Hygge, nábytel scandishop.cz
Foto: Freepik Dostatkem světla můžete náladu zlepšit.

Domov, který voní

Stalo se vám, že jste přišli do místnosti, která slabě a nevtíravě voněla? Zkuste to také, není to nic těžkého. Prodávají se bytové vůně v různých karafách s bambusovými tyčinkami, které vydrží provonět byt velmi dlouho. Fungují na principu pomalého odpařování bytového parfému z karafy (lahvičky). Stejně tak vám ale poslouží vonný difuzér, do kterého nakapete pár kapek aromaolejíčku s vaší oblíbenou vůní. I svíčka může být jemně parfémovaná, ta navíc navozuje i pocit tepla domova a relaxace. Nemusíte si pustit aromalampičku, difuzér  nebo zapálit svíčku jenom večer, klidně s tímto malým rituálem začněte hned ráno. Uvidíte sami, jak bude hned po ránu vaše nálada mnohem lepší.

Hygge_scandishop,skandinavsky nabytek
Foto: Freepik Hygge je o maličkostech, bez kterých si svůj život nedovedete představit.

Každodenní maličkosti – radosti

Hygge je o maličkostech, bez kterých si svůj život nedovedete představit. Jen se je naučte vidět a všímat si jich. Může to být váš oblíbený hrnek, který jste dostali od kamarádky.  Oblíbená miska, ze které každé ráno snídáte, nebo vůně vaší ranní kávy.  Když se naučíte všímat si maličkostí, budete mít úsměv na tváři i s příchodem podzimu a celou zimu.

Přejme vám hodně maličkostí, hodně úsměvů a hodně pohody.

Zdoj: Scandishop.cz

Další články z této rubriky

Ptačí svět na dosah rukygutentor-overlay

Ptačí svět na dosah ruky

Ptačí budka je kouzelným prostředkem pro pozorování ptačího života, který snad nikdy nepřestane svoje diváky bavit. Pokud vás tedy unavuje…
Jarní věnec.gutentor-overlay

Inspirace – jarní věnec na dveře

Nemusí být Vánoce nebo Velikonoce, abychom si mohli ozdobit vstupní dveře. Můžeme mít také věnec, který bude připomínat aktuální roční…
Když už vás nebaví muškátygutentor-overlay

Když už vás nebaví muškáty

Řekli jste si někdy na jaře, že ty muškáty už jsou okoukané? Že by to chtělo změnu? Máme pro vás…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*