Dušičková podzimní výzdoba

podzimní výzdoba
Foto: Pinterest

Neustále rostoucí ceny, v kombinaci se špatným počasím, nás čím dál častěji nutí přemýšlet nad domácí výrobou dekorací místo prostého nákupu v obchodech. A to se týká i výzdoby, která k podzimnímu času, zvláště pak k Dušičkám, patří. Pojďte se tedy dát do výroby s námi!

1.  Věnec z listí

K výrobě tohoto originálního věnce potřebujeme drátek a nasbírané listy jednoho druhu stromu –  všech barev. Jednotlivé listy přiložíme k sobě po cca třech kusech a stonky omotáme drátkem. Postupně přidáváme další listy dle požadované velikosti věnce. Podle velikosti zvolených listů potom určujeme šířku věnce. Listy skládáme těsně k sobě, aby nebyl vidět použitý drátek.

Foto: Pinterest Věnec z listí

2. Obalované a zdobené sklenice

Kdo by neměl doma pár zavařovacích sklenic navíc. Jednu takovou si přichystáme společně s lepidlem (ideální je tekutý Herkules), štětcem a solí. Sklenici po celém obvodu (nebo jen jeho části) natřeme vrstvou lepidla, a následně ji vyválíme v soli. Necháme zaschnout a přebytečnou sůl zlehka oklepeme. Potom použijeme jutový provázek, kterým omotáme hrdlo zavařovací sklenice a přivážeme vybranou dekoraci. Může se jednat o malou větvičku s šípky, kouskem jehličnanu, šiškou nebo jakoukoliv podzimní/zimní přírodninou. Dovnitř pak již pouze vložíme svíčku nebo třeba větvičky a dekorace je hotova.

podzimní výzdoba
Foto: Pinterest Obalované a zdobené sklenice

3. Šípkový věnec

Patříte mezi milovníky šípku? Potom jich nasbírejte o trochu vic než obvykle, protože i z šípků lze vytvořit nádherný podzimní věnec. Nejprve je potřeba zakoupit korpus z aranžovací hmoty nebo minimálně korpus polystyrenový. Dále stačí jen zásoba šípků se stopkami, případně třeba malá jablíčka nebo různé přírodniny dle obliby. Jednotlivé šípky zapichujeme těsně vedle sebe dokud nepokryjeme korpus tak, že ho nebude zvenčí vidět. Zadní stranu můžeme ponechat bez zápichu – pokud bude věnec opřený, nikdo ji neuvidí.

podzimní výzdoba
Foto: Pinterest Šípkový věnec

4. Pomerančové růžičky

Poslední tip je již vice s nádechem Vánoc, ale citrusy patří i k podzimu. Rádi si provoníme a ozdobíme domov již nyní. Stačí zakoupit pomeranče, kdy kůru oloupeme jedním tahem tak, aby se nám vytvořila “spirála”. Tuto “spirálu” následně smotáme do tvaru zavitého květu růže, který můžeme zpevnit drátkem nebo i přírodním provázkem. Fantazii se meze nekladou. Růžičky můžeme umístit do mělké mísy nebo tavnou pistolí přilepit na dřevo či jiný vybraný povrch.

podzimní výzdoba
Foto: Pinterest Pomerančové růžičky

Další články z této rubriky

Jak zabezpečit online nákupy seniorůgutentor-overlay

Jak zabezpečit online nákupy seniorů

Tento článek přináší návod, jak pomoci seniorům bezpečně realizovat online nákupy a chránit se v digitálním světě. Představíme praktické kroky…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*