Chytré technologie jako klíč k seberozvoji

Chytré technologie jako klíč k seberozvoji
Foto: Freepik

Chytré technologie jsou všude kolem nás. Tablet, počítač nebo chytrý mobil už má většina z nás a přiznejme si, že často jsou to úplně zbyteční žrouti času. Ale co když je jde využít v náš prospěch?

Rčení “dobrý sluha, špatný pán” nabývá s chytrými technologiemi na důležitosti. Omotejte si ty své kolem prstu a dostaňte z nich maximum.

  • Zdraví

Aplikace v mobilu, rozšířené třeba o chytré hodinky se spoustou senzorů, umí detailně sledovat nejen vaši pohybovou aktivitu, ale také vaše tělesné funkce, jako je srdeční tep, krevní tlak nebo kvalita spánku. Přehled o svém těle se hodí a může být skvělým hnacím motorem k návštěvě lékaře, pokud se hodnoty začnou horšit.

  • Cvičení

Sportovat s mobilem v ruce se může zdát jako oxymoron. Přitom chytrý telefon vás dokáže opravdu rozhýbat – buď prostřednictvím hudebních aplikací (a přiznejme si, potají doma někdy tančíme všichni), nebo těch sportovních. Některé typy telefonů je již mají přednastavené, do jiných si můžete nainstalovat sportovního průvodce podle svého gusta.

  • Druhá paměť

Ještě před pár lety jste si možná pamatovali úplně všechno. Jak stárneme, informací, které musí hlava pojmout, neustále přibývá a zapamatovat si, kdy brát které léky nebo co je potřeba dokoupit, může být nadlidský výkon. Mobilní telefon je po ruce vždy a zapsat si do něj (nebo nadiktovat) jakoukoliv poznámku nebo upozornění je záležitost na pár vteřin. Některé firmy jsou navíc tak pokrokové, že dokonce vybavují své spotřebiče speciálními čipy a vy je pak máte možnost kontrolovat a spravovat přes mobilní telefon. Mít lednici, která sama zahlásí, že některé potraviny se blíží době expirace, není úplně od věci.

  • Vzdělávání

Dnes už se nemusíte hlásit na univerzitu třetího věku, abyste rozvíjeli své talenty a prohlubovali dovednosti. Existuje celá řada on-line kurzů, které tak absolvujete z pohodlí domova a v době, kdy budete mít chuť. Pokud se vám nechce investovat do kurzů, zkuste si nasadit sluchátka a najít tematické podcasty v hudebních aplikacích. Vzdělávat se touto cestou můžete i zadarmo.

  • Kognitivní stimulace

Trénovat mozek se vyplatí v každém věku a speciálních kurzů (placených i zdarma), jednoduchých hádanek, testů nebo interaktivních úkolů je internet plný. Pohodlně se usaďte, najděte si to, co vám nejvíc sedne, a užijte si první výsledky, které uvidíte už za pár týdnů.

Zdroj: redakce – Petra Matějková, thirdage.com

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*