Adventní kalendář obráceně

Adventní kalendář
Foto: Freepik

Dnes vám chceme přestavit osobní adventní kalendář „naruby“. Pár tipů jsme pro vás našli – můžete se jimi inspirovat. Adventní kalendáře nalezneme jak v podobě s otevíracími okénky, tak ve formě malých dárečků, které si každý den rozbalíme. Adventní kalendáře se liší nejen podle obsahu, ale mnohdy záleží na kreativitě toho, kdo nám takový kalendář vyrobí.

Okénkový adventní kalendář obráceně neboli naruby

Přemýšleli jsme, jak tento kalendář vlastně pojmenovat, možná vás napadne i jiný název. Jde o osobní kalendář, kdy v každém okénku je vyobrazen nebo napsán dobrý skutek, který máme vykonat. Každý den tak uděláme někomu radost. Je dobrovolný a mnohdy si takový skutek volíme sami. Proč? Přece proto, že pokud někoho obdarujeme nebo někomu pomůžeme či jej jen obejmeme, pak nejen, že uděláme někomu radost, ale máme možnost stejnou radost pocítit i my. Je to pak radost přímo dvojnásobná a pozitivní vzpomínka, která oběma – jak obdarovanému, tak nám – už zůstane. Jeden takový můžete najít na stránkách actionforhappiness.

Krabicový adventní kalendář obráceně

Zde jde o jiný způsob adventního kalendáře, a to způsob velmi jednoduchý. Vezmete krabici a každý den do ní odložíte jednu věc, kterou už nepotřebujete. Takovou, kterou nepoužíváte a ještě by někomu mohla udělat radost (inspirovat se můžete třeba systémem známé japonské spisovatelky Marie Kondo, můžete si o něm vyhledat informace na internetu). Po 24 dnech proberete vše, co jste do krabice dali a pošlete tyto věci „dále“.

Pokud jste vyčlenili hračky, oblečení nebo knihy, můžete své věci věnovat neziskovým organizacím, které je dají potřebným. Pro inspiraci uvádíme pár ověřených institucí, kterým věci můžete věnovat. Jednou z nich je Moment Charity shop, která má siť dobročinných second handů. Další je pak charitativní organizace Armáda spásy nebo třeba Nadační fond Veroniky Kašákové, který podporuje děti z dětských domovů.

Adventní projekty, které stojí za to znát

Pokud dáváte přednost jednomu konkrétnímu dárku potřebným, a to ať již hmotnému nebo finančnímu, můžete využít např. tyto možnosti – vybrali jsme pro vás jen ověřené projekty: Milý Ježíšku (milyjezisku.eu), Ponožky od babičky (shop.elpida.cz), Ježíškova vnoučata (jeziskovavnoucata.rozhlas.cz), Nocleženka (noclezenka.cz), Njovu Zambia (facebook.com/ngo.njovu/), Krabice od bot (krabiceodbot.cz).

Budeme rádi, pokud nám fotky svých obrácených kalendářů zašlete do redakce na adresu: redakce@asenior.cz.

Zdroj: redakce – Justýna Malásková

Další články z této rubriky

Kouzlo vody v zahraděgutentor-overlay

Kouzlo vody v zahradě

Již odedávna je v zahradách, které na vás dýchnou historií, zakomponována voda. Voda dodá zahradě nový rozměr, působí harmonicky.
Vypěstujte si malého zahradníkagutentor-overlay

Vypěstujte si malého zahradníka

Po pauze trvající několik desítek let objevuje mladá generace kouzlo zahradničení. A tak se ve městech budují komunitní zahrady, balkóny…
Domácí drinky pro zimní pohodugutentor-overlay

Domácí drinky pro zimní pohodu

Absence slunečních paprsků, chladno a nálada pod psa. Také máte chuť zalézt pod deku s něčím hřejivým v ruce? Zkuste…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*