Výroba tulipánu s vnoučaty

Výroba tulipánu s vnoučaty
Foto: Justýna Malásková.

Máte rádi tulipány? Těšíte se, až vám na zahrádce rozkvetou nebo až je bude možné koupit v květinářství? Máme pro vás návod na výrobu tulipánů, které vám jen tak neodkvetou.

Co budete potřebovat

Připravte si odstřižky barevných a zelených látek. Dále pak nůžky, jehlu, nit, kousek vatelínu, brčka nebo špejle, a také nádobu, do které budete chtít tulipány umístit – můžete použít vázu, misku nebo květináč.

Pokud budete chtít použít květináč nebo misku, budete potřebovat kousek polystyrenu nebo Florexu pro zapichování tak, aby tulipány pěkně držely.

Látkové tulipány.
Foto: Justýna Malásková. Pokud budete chtít použít květináč nebo misku, budete potřebovat kousek polystyrenu nebo Florexu pro zapichování tak, aby tulipány pěkně držely.

Postup výroby

Barevnou látku určenou na hlavičky tulipánu nastříháme na obdélníčky velikosti 9 × 5 cm. Obrátíme naruby a na jedné straně sešijeme. Tunýlek, který nám takto vznikne, na jednom konci nití přišijeme k již obalené slámce (tu předtím polepíme a obalíme zeleným obdélníčkem látky).

Tunýlek překlopíme tak, aby nám vznikl kalíšek, a do něj dáme kousky vatelínu, aby pěkně držel tvar. Horní okraj ohneme směrem dovnitř a přichytíme do středu tulipánu (postup na obrázku).

Výroba tulipánu.
Foto: Howtoinstructions. Horní okraj ohneme směrem dovnitř a přichytíme do středu tulipánu.

Ze zelené látky ustřihneme lístečky velikosti 4 × 10,5 cm. Budeme potřebovat dva kusy, které z rubové strany sešijeme. V místě, kde budeme lístek připevňovat na brčko, jej necháme nesešitý, aby nám šel převrátit na lícovou stranu. Lísteček přišijeme k stopce a můžeme jemně stáhnout nití.

Střihy na látkové tulipány.
Foto: Staffblog Okadaya. Ze zelené látky ustřihneme lístečky velikosti 4 × 10,5 cm.

Hotové tulipány vložíme jen tak do vázy nebo je napícháme do květináče (misky), do které jsme předem umístili kousek polystyrenu nebo Florexu.

Takto nám jaro ve váze vydrží mnohem déle. Kytice vyrobená tímto způsobem je vhodná i jako dárek. Pohled na ni nám připomene pestrobarevné jaro.

Zdroj: redakce – Justýna Malásková (autorské dílo), Staffblog Okadaya

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*