Včasné TIPY na stylový advent a mikulášskou nadílku

Adventní kalendář
Foto: U Regule

Když jsme pro vás připravovali tento článek, zbývalo přesně 100 dní do Vánoc! Pro někoho je to ještě daleko, pro jiného už začíná předvánoční stresové období. Ať už se nemůžete dočkat, nebo naopak doufáte, že času je ještě dost, tak či tak pro vás máme TIP na nádherné adventní kalendáře i mikulášské punčochy, které nás očarovaly.

Již před pár lety jsme znovuobjevili kouzlo opakovaně použitelných praktických věcí. Za dob našich mladých let se nestávalo, že bychom cokoliv bezhlavě vyhodili po prvním použití. A dnes se k tomuto modelu vrací čím dál mladší generace. Z věcí, které mohou mít obrovské kouzlo a sloužit po mnoho let, jsme si tentokrát vybrali ty, které nám doma navodí sváteční atmosféru a dětem i dospělým připomenou nadcházející mikulášskou nadílku a vánoční čas.

Mikulášská nadílka se často nese v duchu sladkostí nebo drobností pro radost. Naopak uhlí je drobným varováním pro zlobivé děti. Pro obě varianty skvěle poslouží mikulášská bota, která vydrží spoustu let, vejde se do ní snad vše, co nás napadne a ještě vypadá jako skvělý doplněk! Nejlepší mikulášskou botou je ta, která je kvalitně ušita, s podšívkou a výztuhou. Drží pak tvar i po opakovaném používání.

Foto: U Regule Mikulášská bota „U REGULE“

Odpočítávání dní do Vánoc mají v oblibě nejen děti, ale i dospělí. Pokud nejste zastánci větších dárků v průběhu adventu, nejlépe vám poslouží nástěnný látkový kalendář, který si můžete zavěsit na zeď nebo na dveře a nasávat z něj předvánoční atmosféru. Jakmile splní svůj účel, stačí jej složit nebo smotat a uschovat na další rok. Dnešní výběr vzorů a typů skýtá široké možnosti, jak si stylově ozdobit domácnost.

Foto: U Regule Nástěnný látkový kalendář „U REGULE“

Pokud chcete v adventním čase obdarovat své děti malými dárečky, které sami připravíte, pak vám dobře poslouží adventní kalendář zhotovený ze šitých pytlíčků. Dítě pak každý den otevře jeden pytlíček, v němž naleznete drobnou pozornost či malý dárek. Protože se jedná o čím dál oblíbenější způsob adventního obdarovávání, najdeme v nabídce obchodů mnoho barev a design těchto adventních kalendářů. Různé velikosti, vzory i motivy potom můžeme originálně rozvěsit po domě či bytě. Jejich výhodou je dostatečný rozměr, pro menší děti atraktivnost a hlavně možnost opakovatelného použití.

Teď už si jen vybrat nebo doma ušít, a vyčkávat na ten správný čas…

Foto: U Regule Adventní kalndář pytlíčky „U REGULE“

Další články z této rubriky

Háčkování.gutentor-overlay

Háčkování, tradice našich babiček

Když se řekne háčkování, většina z nás si představí háčkující ruce své babičky. Dříve to byla takřka tradice, kdy večer…
Tipy na vánoční pletené dárkygutentor-overlay

Tipy na vánoční pletené dárky

Vánoce jsou ideální příležitostí k výrobě ručně pletených dárků pro své blízké. Pletené dárky nejen že přinášejí osobní dotek, ale…
Z manažera kovářemgutentor-overlay

Z manažera kovářem

Nedaleko Klatov v obci Mlýnec najdete kovářství, které plní sny. Komu? Všem, kteří touží po kvalitně zpracovaném uměleckořemeslném kousku do exteriéru…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*