Radua crystal: Když se spojí nádherná práce s dobrým srdcem

Koláž: sklenice, svíčky ve skle, váza.
Foto: Raduacrystal.cz

Chceme vás na těchto stránkách seznamovat i se zajímavou řemeslnou výrobou, ukázat něco originálního a českého, co stojí za shlédnutí, lidský um v čisté podobě. Naposledy jsme psali o keramice LucieN a dnes se podíváme na sklo, které spojuje současný moderní svět s českou sklářskou tradicí. Designérka Radua Kaňáková Zneikahová založila značku Radua crystal, která se právě o takové propojení snaží.

Již maminka paní Raduy se věnovala ruční výrobě skla, dcera na ni navázala a pod značkou Radua crystal se již více než čtvrtstoletí věnuje originální ruční výrobě bezolovnatého skla.

Vypráví o tom, že její inspirací je především krása přírody: rostliny, stromy a voda. Do svých návrhů pak s láskou promítá své zkušenosti i úctu k tradici českého sklářství. Od kresby návrhu pokračuje výrobou dřevěné formy z kvalitního tvrdého dřeva a celý proces je pak zakončen ručním broušením. Výsledkem jsou precizně zpracované křišťálové skleničky, skleněné svíčky nebo karafy.

Na jejím webu www.raduacrystal.cz se můžete nechat inspirovat tipy na dárky nebo se jen tak kochat krásou pečlivé ruční sklářské práce.

Nás velmi zaujaly její svíčky ve sklenici z kolekce Pro radost. Všechny jsou vyrobené z ekologického sójového vosku a ke každé vůni dostanete jinou miniknížku s nádhernými ručními ilustracemi od nadané české kreslířky a designérky Design Karla.

Za srdce nás ovšem chytila svíčka ve sklenici „Večernice“. Nejen, že má nádhernou pomerančovo-skořicovou vůni, ale především její koupí přispějete na dobrou věc. Paní Radua se totiž rozhodla z každého prodaného kusu této svíčky věnovat 49 Kč spolku PES nejvěrnější přítel, z. s., který pomáhá týraným, opuštěným a nemocným pejskům. A za to jí od nás jako milovníků všech čtyřnohých chlupatých mazlíčků patří nesmírný obdiv.

Zdroj: redakce – Justýna Malásková

Charitativní svíčka ve sklenici Večernice od Radua crystal.
Foto: Raduacrystal.cz. Paní Radua se rozhodla z každého prodaného kusu této svíčky věnovat 49 Kč spolku PES nejvěrnější přítel, z. s.

Další články z této rubriky

Desatero tipů, jak se odhodlat zapsat své paměti nebo vzpomínkygutentor-overlay

Jak ukázat vnoučeti vzpomínky

To nejzásadnější, co člověk může předat dalším generacím, jsou zkušenosti, životní nadhled i náhled …

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*