Poctivá česká keramika s láskou

V jedné malinké vesničce pod lesy na Lounsku se usadil pár, který v dnešní hektické době toužil po klidu a tichu. Paní Lucie, do té doby známá výrobou úžasných dortů, se rozhodla ke změně oboru a postupně si zařídila krásnou keramickou dílnu, v níž dnes po několika letech precizní práce a cizelování výrobků vzniká unikátní keramika. Taková, která přinejmenším naši redakci rozhodně chytila za srdce. Proto vám dnes přinášíme krátký článek o jednom příběhu opravdu poctivého řemesla.

Z keramiky doslova dýchá krásná čistá atmosféra.

Právě poctivost a láska, s kterou je taková keramika vyráběná, člověka prostě nenechá chladným. Zaujala nás na tvrzi Divice, kam se na léto přesunula některá představení pražského divadla Studio Dva a kde jsme před začátkem koncertu Moniky Absolonové viděli doslova houf zájemců o tuto keramiku. Kromě toho, že z této keramiky doslova dýchá krásná čistá atmosféra, se nám líbilo, že paní Lucie věnuje pozornost nejen každému detailu, ale i těm úplně praktickým věcem. Každý výrobek nechává ve Státním zdravotním ústavu testovat na zdravotní nezávadnost a roky zkoušela různé receptury výroby keramiky tak, aby byl výsledný produkt co nejodolnější a v dnešní praxi různých myček a mikrovlnek vydržel v domácnosti po celý život stále stejně krásný.

Ale co bychom povídali, tahle atmosféra na vás dýchne už při pohledu sem lucienceramic.cz, kde je možné vidět i techniku výroby této keramiky. Jsme rádi, když narazíme na poctivé řemeslo, na doslova historickou řemeslnou zručnost podpořenou srdcem a láskou k věci, která je vytvářena. Takové výrobky ani nepotřebují reklamu, protože si o nich lidé řeknou – ostatně paní Lucie má dlouhý seznam objednávek i v těchto letních měsících.

Jak se „narodí“ hrníček

Další články z této rubriky

Tipy na vánoční pletené dárkygutentor-overlay

Tipy na vánoční pletené dárky

Vánoce jsou ideální příležitostí k výrobě ručně pletených dárků pro své blízké. Pletené dárky nejen …
Desatero tipů, jak se odhodlat zapsat své paměti nebo vzpomínkygutentor-overlay

Jak ukázat vnoučeti vzpomínky

To nejzásadnější, co člověk může předat dalším generacím, jsou zkušenosti, životní nadhled i náhled …

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*