Šest látek, které vám změní život

Šest látek, které vám změní život
Foto: Freepik

David JP Phillips (nar. 1976 ve Švédsku) je motivačním řečníkem a známou osobností sociálních médií. Má více než dva miliony sledujících fanoušků. Založil největší švédskou společnost pro školení prezentačních dovedností. Jeho kniha o koktejlu šesti důležitých látek, které ovlivňují náš život, se stala bestsellerem nejen ve Švédsku, ale i v zemích, do jejichž jazyků byla přeložena.

Šest látek, které vám změní život
Foto: se svolením nakladatelství Beta

Populární David JP Phillips upoutá už svým jménem. Jeho matka Švédka si pro něj přála prostřední jméno Jean-Paul, podle jejího oblíbeného autora Sartra, kdežto otec Angličan navrhl kompromis, jenž byl přijat a celé jméno zní David John Paul Phillips. Nyní ho znají miliony lidí po celém světě. 

David ovládá umění sebevyjadřování a předávání myšlenek, informací a znalostí srozumitelným, zajímavým a přitažlivým způsobem. Nadšení, s jakým zasvěcuje i do tématu knihy, je nakažlivé. Čtenářům nabízí svůj úspěšný koncept self-leadershipu neboli sebevedení či sebeřízení, aby se nenechali ovládat emocemi, ale naučili se je používat a rozvíjet pro své dobro. 

Povzbuzuje, jak se vymanit z diktátu společnosti, jež dává před poklidnou spokojeností přednost honbě za úspěchem, penězům a snaze získávat stále víc a víc. V důsledku toho je člověk v neustálém stresu, který může vyústit v depresi. Tu ze stejných důvodů také těžce prožíval po více jak deset let David. Dostal se z ní díky vlastnímu potenciálu, jehož využíval stejně jako techniky postupně mu pomáhající nemoci se zbavit. 

V knize (s původním názvem High on Life) předává jednoduše a srozumitelně i na mnoha praktických příkladech ze života vědecké i osobní znalosti a zkušenosti, jež každému pomohou, aby sám sebe vedl k budoucnosti, jakou si do života přeje. 

Dopamin, oxytocin, serotonin, kortizol, endorfin, testosteron – to jsou účinné hormony, jejichž projevy signalizují, jak jsme na tom se zdravím. Autor seznamuje s každým z nich a vysvětluje, jak fungují, co je ovlivňuje a jak můžeme podpořit či tlumit jejich činnost, a tak optimalizovat dopady ve svůj prospěch, aby se nám ráno dobře vstávalo, prožili jsme úspěšně den a večer klidně usínali.  Zní to jako pohádka? Přesto to funguje. Stačí porozumět, jak koktejl hormonů funguje a dostaneme klíč k ovládnutí vlastní mysli a vnitřní komunikace.

David JP Phillips vytvořil nový tréninkový program s názvem „WOW Life Mastery“, který během několika let absolvovaly tisíce lidí. To pak vedlo k napsání knihy na toto téma (v českém překladu Šest látek, které vám změní život), jež se stala okamžitě hitem a byla přeložena do 30 jazyků. Využijte i vy přirozenou sílu šesti klíčových hormonů, abyste byli sami se sebou i se svým životem spokojeni.

Doporučení a poznatky motivující publikace stojí za to vyzkoušet a poznat z vlastní zkušenosti, jak dospět k pozitivním změnám v životě. V knize je závěrem uvedena obsáhlá bibliografie a další zdroje, jen škoda, že postrádá obsah, aby čtenář, který se k ní bude vracet, mohl snadno najít stránku, jež ho zajímá.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), nakladatelstvibeta.cz

Další články z této rubriky

Rotraut Susanne Bernerová: Důmgutentor-overlay

Rotraut Susanne Bernerová: Dům

Cenami ověnčená německá malířka Rotraut Susanne Bernerová (nar. 1948 ve Stuttgartu) patří k nejuznávanějším a nejoblíbenějším ilustrátorům dětských knih v…
Sestry pod vycházejícím sluncemgutentor-overlay

Sestry pod vycházejícím sluncem

Heather Morrisovou z Nového Zélandu přitahují silné příběhy pozoruhodných lidí, kteří v životě projevili odvahu překonávat mezní situace. Vydala o…
Každý den je Valentýngutentor-overlay

Každý den je Valentýn

Nová kniha Anety Kollerové Maškové Každý den je Valentýn slibuje čtenářům humorný a něžný příběh, jehož hlavním motivem je láska.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*