Každý den je Valentýn

Každý den je Valentýn
Foto: Pixabay

Láska kvete po celý rok

Nová kniha Anety Kollerové Maškové Každý den je Valentýn slibuje čtenářům humorný a něžný příběh, jehož hlavním motivem je láska. Jak dokáže nečekaná návštěva jednoho opeřence spojit dohromady čtyři lidské osudy?

Každý den je Valentýn
Foto: se svolením nakladatelství Grada

Hlavními postavami příběhu jsou Bronislava, Ema, Vilma a Bruno.

Bronislava, milovnice svého domova, květinové zahrady a čaje s mlékem, má jedinou vadu, a to problém se zvířaty. Nicméně vše se změní, když k ní náhle přiletí mluvící papoušek, který rozhodně nehodlá jen tak odletět.

Ema, vášnivá květinářka, je pohlcena prací, která ji naplňuje, až do okamžiku, kdy se do jejího života vmísí nečekaný element.

Důchodkyně Vilma má zájem o životy ostatních, což se však nesetkává s úplným nadšením ze strany těch, na které se zaměří.

A Bruno? Ten se snaží být něčím víc než jen pouhým sousedem a kamarádem.

Když se tyto osobnosti setkají, jejich životy se spojí a ožijí jako zahrada, na niž právě dýchlo jaro. Každý den je Valentýn je nejen o nalezení lásky, ale také o tom, jak může přítomnost druhých obohatit naše životy.

„Příběh jsem psala s myšlenkou, že lásku si nemusíme vyznávat jen na Valentýna, ale v kterýkoliv den v roce, a že láska se netýká jen partnerských vztahů, ale i vztahů přátelských nebo vztahů mezi člověkem a zvířetem,“ uvádí Aneta Kollerová Mašková ke své nové knize Každý den je Valentýn.

O autorce:

Aneta Kollerová Mašková celý život žije obklopená příběhy. Proto není divu, že pracuje coby knihkupkyně. Před několika lety její láska k příběhům cizích lidí přerostla v psaní vlastních, které pouští do světa.

Seznámit se s nimi mohli čtenáři internetového literárního časopisu Divoké víno, kde v roce 2017 vyšla povídka Velká vánoční kometa, později Sníh padal tiše, tak tiše (2020) a Zápas za času koronaviru (2020). Jiné povídky si mohli poslechnout posluchači olomoucké stanice Českého rozhlasu. Její další tvorbu mohou lidé sledovat a číst i na jejím blogu a sociálních sítích. V roce 2022 vyšel její román Přes práh, laskavý příběh do nelaskavých časů o jednom nerudném důchodci, upovídané školačce a velmi přítulném kocourovi. Čtenáři v knize najdou tolik potřebnou dávku vlídnosti a jemnosti, zamyšlení i humoru.

Zdroj: Pavla Linhartová, grada.cz

Další články z této rubriky

Život začíná po přechodugutentor-overlay

Život začíná po přechodu

Populární spisovatelka Marcela Mlynářová vydala dvacet jedna zábavných knížek o tom, jak se dají životní starosti zvládat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*