Roland Liebscher-Bracht, Dr. med. Petra Brachtová: Páteř a ploténky

Páteř & ploténky
Foto: Freepik

Jak se zbavit bolesti zad

Roland Liebscher-Bracht spolu se svou ženou, doktorkou Petrou Brachtovou, spojili odborné i praktické znalosti a vyvinuli vlastní metodu Liebscher a  Bracht v léčbě pohybových poruch a bolesti zad. S úspěchem ji používá přes tři a půl tisíce terapeutů v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku.

Páteř & ploténky
Foto: se svolením nakladatelství Kazda

Autoři v knize vysvětlují příčiny vzniku bolestí zad, jež spatřují zejména v podvědomě udržovaném stažení napětí svalů a fascií, k němuž dochází při nedostatku pohybu, sedavém zaměstnání, dlouhém sezení nebo při nevhodných pohybech, polohách při spaní či v přetěžování svalů či jejich zkrácení.

Nabízejí účinnou kompenzaci cviky, jejichž prováděním nebo za pomoci speciálně vyvinutých pomůcek lze znovu získat dobrou pohyblivost a obnovit pružnost a sílu zad. Jde o tři techniky: lehkou osteopresuru pro rychlou úlevu od bolesti; ulevující fasciální masáž a stimulaci metabolismu; protahovací a posilovací cvičení pro vybudování svalů a fascií, abyste se jednou provždy zbavili potíží se zády.

V kapitole Jak skutečně vzniká bolest zad autoři zmiňují faktory ovlivňující stav krční, hrudní i bederní části páteře a vysvětlují, co nám bolest zad signalizuje. Podávají informace o nejčastějších onemocněních zad a také, proč některá doporučení lékařů pokaždé nefungují. Vysvětlují to tím, že je třeba především eliminovat působení tahové síly směrem dopředu a nedovolit ani působení nadměrné síly opačným směrem.

Seznamují s osvědčenou metodou léčby, která ulevuje od bolesti a pomáhá v případě kulatých zad, lumbální spinální stenózy, spondylolistézy, facetové artrózy či lumbaga.

V praktické části knihy podrobně a názorně vysvětlují, jak se trvale zbavit bolesti zad pomocí jednoduchých cviků, fasciální masáží a lehkou osteopresurou. Poskytují zkušené rady k provádění jednotlivých cviků a k dalším svépomocným opatřením. Nezapomínají na význam zdravého stravování a doporučují deset nejlepších potravin i tip na přerušovaný půst. 

Zkuste nabízený program, v němž si pro začátek můžete vybrat jednoduché techniky a cvičení, ulevující od bolesti a působící i jako prevence.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), kazda.cz

Další články z této rubriky

Život začíná po přechodugutentor-overlay

Život začíná po přechodu

Populární spisovatelka Marcela Mlynářová vydala dvacet jedna zábavných knížek o tom, jak se dají životní starosti zvládat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*