Rolland Liebscher-Bracht, Dr. med. Petra Brachtová: Koleno a meniskus – účinná pomoc při bolesti

Koleno a meniskus – účinná pomoc při bolesti
Foto: Freepik

Poškození menisku, artróza kolenního kloubu, poranění vazů, Bakerova cysta

Manželé Rolland Liebscher-Bracht a Dr. med. Petra Brachtová jsou odborníci s více jak třicetiletou praxí a nabízejí každému, koho trápí bolesti kolene a menisku, účinnou samoléčebnou metodu pomocí speciálního cvičení a masáží.

Koleno a meniskus – účinná pomoc při bolesti
Foto: se svolením nakladatelství Kazda

Nejen na „stará kolena“, ale i v mnohem mladším věku se objevují potíže a bolesti kolen. Manželé Brachtovi, specializující se na jejich léčbu, vyvinuli unikátní metodu optimálně přizpůsobených cviků, jejichž pravidelné provádění má ozdravné účinky. Odstraňuje častou příčinu bolestí kolen a osteoartrózy – zkrácení a napětí svalů a fascií – následkem dlouhého sezení, spánku s pokrčenými koleny apod. Nová pohybová terapie léčí přirozenou cestou bez užívání farmak nebo chirurgické operace (v České republice cca 12 tisíc operací ročně).

Autoři popisují léčebné účinky lehké osteopresury, speciálních cviků a masáží fasciálními válci. Vysvětlují funkci kolenního kloubu i vznik bolestí v oblasti kolen a radí, jak jim předcházet, a pokud jimi trpíme, doporučují osvědčené a propracované cvičební techniky, jež je vhodné napřed konzultovat s ošetřujícím lékařem.

V přehledně uspořádané knížce seznamují s funkcí kolenního aparátu a připomínají, že nedopřejeme-li kloubům potřebný pohyb, vede to k nepoddajnosti svalů a fascií. Při dlouhodobém stavu pak není chrupavka dostatečně vyživována a vzniká artróza a další problémy. Koleno prostě „hladoví“, pokud se dostatečně nehýbe. Díky názornému testu si můžete snadno ověřit, jak na tom jste.

Dozvíte se, co způsobuje bolest kolene na přední části, vnitřní i vnější straně, v oblasti čéšky, v podkolení či potíže s Bakerovou cystou i další příčiny bolestí. Autoři uvádějí, co kolenu pomáhá a co mu naopak škodí, zabývají se také metodami konvenční léčby, včetně operací, náhrad kolenního kloubu, injekcí a terapií, které však nepomáhají trvale a nelze se při nich vyhnout možným rizikům.

Hlavní část publikace obsahuje praktické návody jednoduchých cvičení na protažení, posilování, masáž fascií i na rychlou pomoc při potížích. Každý cvik je krok za krokem popsán a zároveň znázorněn na barevných fotografiích. Užitečné informace doplňují anatomické obrázky. Závěrem jsou uvedeny zdroje, studie a přehledný rejstřík.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), kazda.cz

Další články z této rubriky

Raynor Winnová: Po stezkáchgutentor-overlay

Raynor Winnová: Po stezkách

Britská spisovatelka Raynor Winnová (nar. 1962) popisuje ve svých knihách, jež vzbudily velký ohlas, pěší putování s manželem po dálkových…
Larry McMurtry: Osamělá holubicegutentor-overlay

Larry McMurtry: Osamělá holubice

Velice tvůrčí a úspěšný americký spisovatel Larry McMurtry (1936–2021) napsal dvacet devět románů, více než třicet scénářů, tři memoáry a…
Cesty za oceángutentor-overlay

Cesty za oceán

Cestovat do daleké Latinské Ameriky je náročné dobrodružství. Dvojnásob náročné, když chcete jet s celou rodinou.
Hanya Yanagihara: Do rájegutentor-overlay

Hanya Yanagihara: Do ráje

Hanya Yanagihara se narodila roku 1974 v Los Angeles, později vyrůstala na Havaji, odkud pocházejí její rodiče. Je úspěšnou novinářkou…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*