Robin Cook: VIR

Robin Cook: VIR
Foto: Pixabay

Autor thrillerů z lékařského prostředí se často ocitá až na rozhraní se science fiction. Tentokrát zve čtenáře opět do známého světa medicíny a jejích problémů, snaží se ukázat nebezpečí, když se ze zdravotnictví stává jen byznys. Virové onemocnění ukazuje (ne)funkčnost amerického zdravotního systému.

Robin Cook: VIR
Foto: nakladatelství Kalibr

Hlavním hrdinou je Brian. Dříve policejní důstojník, který se nyní živí jako soukromý detektiv, vzal svou ženu Emmu a dcerku Juliette na dovolenou.

Pobyt na mysu Cape Cod je tak trochu útěkem před pandemií a také snaha načerpat energii do dalšího podnikání.

Brian a Emma si po letech u policejních složek založili firmu v oblasti bezpečnostních služeb. Avšak zatím i kvůli covidové pandemii neběželo vše tak, jak si představovali.

Dovolenou bohužel poznamená nejprve začínající chřipka Emmy, a tak se rodina raději snaží co nejrychleji vrátit domů. V autě prodělá Emma záchvat, na pohotovosti nakonec upadá do kómatu. Výsledkem testů je smrtelná diagnóza EEE neboli koňská encefalomyelitida východního typu, nemoc virového původu, přenášená komáry.

Vše se ještě zhorší, když se příznaky nemoci objeví i u Juliette.

Vyčerpaný Brian se musí vypořádat s tragédií a zároveň hledat řešení, jak zaplatit někdy až nesmyslné účty za pobyt svých milovaných v nemocnici nebo léky. Pojišťovna, u které celá rodina byla zaevidovaná, se zcela nesmyslně a naprosto necitelně otočila k Brianovi a jeho děvčatům zády. Brian začíná hledat viníky, ale potřebuje i spojence. Zda a jak se mu to podaří, to si musí zjistit každý čtenář sám.

Přestože mě často děsí, mám ráda knížky Robina Cooka. Stejné to je i s tímto románem. Nejprve váhání, zda po dvou letech v pandemii a některých negativních zkušenostech se zdravotní péčí mám začít číst takové téma. Zvědavost a důvěra v autora mne nakonec přivedly k četbě knihy, která opět nezklamala.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová (autorské dílo), kalibr-knihy.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Babské rady ze života

Herečka a rozhlasová moderátorka Jarka Rozsypalová-Vykoupilová sepsala nový díl oblíbených Babských rad ze života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*