Pro vnoučata „Pan Světýlko“- první zářící zvířátko

Dvě děti, které mají v ruce lampičky Sdeko
Foto: Sdeko.cz

Dnes vám chceme představit českou značku nočních lampiček pro vaše vnoučátka. Nás tato světýlka naprosto ohromila. Tím, čím nás zaujalo, přínosy právě pro vnoučátka i jejich rodiče, vám dnes představíme.

Světýlka pro vnoučátka – miminko

Možná si pamatujete na dobu, kdy jste měli sami děti a na to, že miminko po narození mnohdy vyžaduje zvuky běžné domácnosti jako třeba zvuk tekoucí vody, pračky, rychlovarné konvice apod. Říká se tomu „bílý šum“. Miminka jsou na tyto zvuky zvyklá právě z doby, kdy byla ještě u maminky v bříšku.

Objevili jsme pro vaše nejmenší vnoučátka lampičky s projekcí, které mají několik funkcí. Jednou z nich je právě bílý šum či tlukot srdce. Na trhu existují hračky jako např. šumící medvídci, ti však disponují jen funkcí šumu. Proto nás zaujaly lampičky, kde nastavíte nejen „bílý šum“ či tlukot srdce,  ale dalších 5 melodií. Světýlka jsou obalená silikonem – tedy na omak měkká a výhodou je nerušící osvětlení a promítání hvězdiček na strop.  Jemné osvětlení pomůže miminku navodit režim spánku poté, kdy se už nepoužívá velké světlo.  I pro maminku je tato lampička využitelná právě v noci, kdy se jí miminko nevzbudí a může jej přebalit bez rozsvěcení velkého světla. Pokud jako prarodiče budete miminko hlídat, můžete to mít v podvečerního hodinách o to jednodušší.

Lampičky pro děti, pro miminka s projektorem na strop od Sdeko.
Foto: Sdeko.cz Objevili jsme pro vaše nejmenší vnoučátka lampičky s projekcí, které mají několik funkcí. Jednou z nich je právě bílý šum či tlukot srdce.

Další novinkou, o které jste možná ještě neslyšeli, jsou „hrající lampičky “. To jsou lampičky, které mají ve spodní části reproduktor a přes bluetooth jim můžete propojit z notebooku či mobilu ukolébavky, pohádky či písničky. Miminka mohou usínat s lampičkou hrající příjemnou ukolébavku přímo v postýlce.   Starší děti se potom s lampičkou vyřádí i přes den, protože s ní v ručičkách mohou tančit, skákat i jinak dovádět.

Zdroj: Sdeko.cz Miminka mohou usínat s lampičkou hrající příjemnou ukolébavku

Světýlka pro větší vnoučátka

Máte vnoučátko, které se už batolí, má všetečné ručičky a vše dává do pusinky? Pak světýlko bude pro něj to pravé. Zde doporučujeme podívat se na lampičky měnící barvy dotykem. Nejen, že může večer svítit a vytvářet atmosféru, při které budou děti lépe usínat, ale děti se se světýlkem hezky zabaví. Tyto lampičky totiž poplácáním mění barvičky. Vnouče může dětskou lampičku mačkat ručičkami a rozvíjet si tak svou haptiku (poznávání věcí hmatem). Rozvoj haptiky úzce souvisí s rozvojem mozku i řeči. Světýlko je vyrobeno z certifikovaného silikonu a je tedy i pro nejmenší děti naprosto bezpečné. Takže nemusíte mít obavu, bude-li dítko noční lampičku dávat třeba do pusy.   Světýlko se nabíjí přes USB, a proto nehrozí spolknutí baterií nebo malých částí.  Tyto lampičky budou tedy nejen skvělým společníkem v podvečer, ale také skvělou pomůckou pro rozvoj motoriky. Lampičky měnící barvy jsou oblíbené i jako relaxační světýlka u dospělých. Zbývá jen vybrat vašeho favorita a vyzkoušet.

Lampičky pro miminka, silikonova, měnící barvy.
Foto: Sdeko.cz Tyto lampičky totiž poplácáním mění barvičky. Vnouče může dětskou lampičku mačkat ručičkami

Světýlko pro vnoučátka „školkáčky“

Že jste o těchto nočních lampičkách nevěděli, když byla vaše vnoučata ještě miminky? Nezoufejte. I pro starší děti je to skvělý pomocník při usínání, protože zažene všechny noční příšery. My víme, že příšery nejsou, ale malé děti, které v dnešní moderní době trpí přemírou podnětů, jež na jejich mozek působí během dne, mohou mít noční můry a noční děsy. Mnohdy dítě vyžaduje mít při usínání zapnutou lampičku, aby se „nebálo“. Lampička však působí tak, že má dítě v nočním prostředí mnoho světla a nemůže usnout. Narušuje přirozený rytmus usínání a přirozené působení hormonu melatoninu. Tento „usínáček“ mu pomůže. Dítěti navodí klidnou atmosféru, a současně se nebude bát. Pro tento účel doporučujeme určitě lampičku s teplým žlutým světlem, které si u většiny lampiček měnících barvy mohou děti samy nastavit. Pokud si výběrem nejste jistí, neváhejte se na obchod obrátit s prosbou o radu, jsou velmi ochotní a rádi vám řeknou víc informací.

Lampičky pro deti Sdeko.
Foto: Sdeko.cz I pro starší děti je to skvělý pomocník při usínání, protože zažene všechny noční příšery.

Pro nejnáročnější školáky jsou zde potom originálním dárkem světla do vody. Vybírají si z 12-ti barev na dálkovém ovladači, nebo nechají barvičky samovolně prolínat či skokově měnit. U těchto typů světel jsou již zabudované malé baterky, aby se dala lampička s gumovým těsněním zašroubovat a nenatekla do ní voda. To už ale malí školáci zvládnou levou zadní. Pokud chcete zaujmout netradičním a originálním dárkem, určitě lampičkou neuděláte chybu.

Lampičky pro děti, pro miminka a dovody od Sdeko.
Foto: Sdeko.cz Pro nejnáročnější školáky jsou zde potom originálním dárkem světla do vody.

Možná naše tipy uvítáte právě jako dárek na Vánoce nebo některou z lampiček vyzkoušíte sami jako příjemnou relaxační pomůcku přímo vy:-).

Brzy přidáme recenzi přímo z redakce do rubriky „Vyzkoušeno“.

Zdroj: www.sdeko.cz

Další články z této rubriky

Tipy na vánoční pletené dárkygutentor-overlay

Tipy na vánoční pletené dárky

Vánoce jsou ideální příležitostí k výrobě ručně pletených dárků pro své blízké. Pletené dárky nejen že přinášejí osobní dotek, ale…
Háčkování.gutentor-overlay

Háčkování, tradice našich babiček

Když se řekne háčkování, většina z nás si představí háčkující ruce své babičky. Dříve to byla takřka tradice, kdy večer…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*