Podzimní tvoření s vnoučaty II

Dítě si hraje s listím, koláž podzimních dekorací.
Foto: Pixabay.

Přinášíme pokračování tvoření pro ty, kteří si chtějí zkrášlit bydlení tematickými kulisami, jež mají kouzlo osobní výroby, nebo kteří potřebují při hlídání zabavit vnoučata. Pojďte se inspirovat podzimní a zimní tematikou, která zaujme a navodí tu pravou atmosféru.

Sněhulák, který neroztaje

Pokud se těšíte na sníh tak, že jej chcete přivolat výrobou nádherného sněhuláka, víme jak na něj! Nafoukneme dva nebo tři balonky (podle toho, z kolika koulí si sněhuláka přejete). Velikost nafukujeme dle libosti. Bílou vlnu nebo provázek si odmotáme do mísy nebo misky (rozhodně nešetříme, aby byly balonky omotané hustě) a zalijeme lepidlem Hercules. Následně omotáme provázkem nafouklé balonky, křížíme a omotáváme přes sebe. Výtvor necháme uschnout, ideálně přes noc. Po úplném zaschnutí balonky propíchneme, vytáhneme a vzniklé bílé koule slepíme tavnou pistolí do tvaru sněhuláka. Ozdobit jej můžeme šálou z vlny, oči lze buď vystřihnout a nalepit z tvrdého papíru, nebo použít přímo nalepovací oči z obchodu, nos je možné vytvořit z chlupatých kuliček, které prodávají ve výtvarných potřebách – nebo můžeme ozdobit, jakkoliv nás napadne. Fantazii se meze nekladou. Sněhulák je hotový a vydrží nám zdobit okolí, jak dlouho budeme chtít.

Postup tvoření sněhuláka.
Foto: Xtarh. Pokud se těšíte na sníh tak, že jej chcete přivolat výrobou nádherného sněhuláka, víme jak na něj!

Růže z listí

Zbožňujete květiny a hledáte, čím zabavit větší děti nebo jak si zkrátit podzimní večery? A už jste zkoušeli nádherné růže z listí? Ideální listy jsou javorové, čerstvě opadané, ne sušené, aby se nelámalo. Listy by měly být vlhké a nepoškozené. K nim nám stačí už jen provázek nebo bavlnka a šikovné ruce. První list přehneme napůl a začneme jej stáčet do ruličky. Tím se nám vytvoří střed květu. Stočený list vespod stiskneme a podložíme dalším přehnutým listem, který potom stáčíme okolo prvního a tvoříme tak květ růže. Nezapomínáme vespod vždy přitisknout k sobě. Pokračujeme dle toho, jak velký květ chceme, vykukující špičaté cípky ohýbáme dovnitř skladu nebo dolů ke svázání. Jakmile máme květ hotový, svážeme jej dole bavlnkou nebo provázkem. Aby nám květy vydržely, doporučujeme je nalakovat bezbarvým lakem, zachovají si tak i stále krásnou barvu.

Postup výroby růží z listí.
Foto: Icreativeideas. Aby nám květy vydržely, doporučujeme je nalakovat bezbarvým lakem, zachovají si tak i stále krásnou barvu.

Strom pro nejmenší

Jak zabavit naše nejmenší, a přitom vytvořit krásný obrázek? Stačí, když si vezmeme bílý papír, na který nakreslíme obrys stromu bez listí. Šikovnější děti si kmen namalují samy. Poté si přichystáme temperové nebo prstové barvy (odstíny barev podzimu), a to nejdůležitější: vatové tyčinky na čištění uší. Tyto tyčinky svážeme gumičkou na velikost „razítka“, která bude vyhovovat dětské ruce. Vytvořené razítko děti namáčejí do barev a tupují na papír tak, aby se vytvořila podzimní koruna stromu. Stejnou technikou můžeme vytvořit i trávu nebo mráčky okolo stromu. Obrázek vypadá lehce plasticky a originálně.

Ukázky malování vatovou tyčinkou.
Foto: Guidepatterns. Obrázek vypadá lehce plasticky a originálně.

Svícen ze sklenice

Máme-li doma přebytečné zavařovací sklenice, můžeme si vyrobit krásné svícny, které budou zbožňovat nejen děti! Z černého papíru vystřihneme tvar obrázku, jaký chceme (třeba vílu). Tento obrázek na sklenici nalepíme tekutým lepidlem, ideální je Hercules. Poté přetřeme lepidlem celou sklenici, včetně obrázku z papíru a obalíme ji (tenkou vrstvou) papírovými ubrousky nebo kapesníčky. Celou sklenici znovu potřeme lepidlem (opatrně, papírový obklad má tendenci se lepit na štětec) a část posypeme třpytkami, pokud máme. Celé necháme zaschnout do druhého dne, lepidlo tím zprůhlední a hrdlo sklenice můžeme obalit stuhou.

Druhá varianta je méně pracná: místo kapesníčků sklenici po natření lepidlem vyválíme v soli, necháme zaschnout a máme hotovo.

Ukázky svícnů ze sklenic.
Foto: Flaylib, Modpodgerocksblock. Máme-li doma přebytečné zavařovací sklenice, můžeme si vyrobit krásné svícny, které budou zbožňovat nejen děti!

Další články z této rubriky

Kouzlo vody v zahraděgutentor-overlay

Kouzlo vody v zahradě

Již odedávna je v zahradách, které na vás dýchnou historií, zakomponována voda. Voda dodá zahradě n…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*