Nejlepší destinace pro sólo cestovatele

Nejlepší destinace pro sólo cestovatele
Foto: Pixabay

Rádi byste vyrazili někam za poznáním, ale nemáte parťáka, který by vás doprovodil? Nevadí, vyjeďte na vlastní pěst. Tady se vám bude líbit, i když budete cestovat sólo.

Za hudbou a uměním do Rakouska

Rakousko máme kousek vlakem a Vídeň je vyhlášeným kulturním centrem už od dob císaře pána. Jestli milujete hudbu, umění a architekturu, tady si přijdete na své. Projděte si významné hudební a umělecké instituce, jako je Staatsoper a Albertina, projděte se městem po historických ulicích a v tradičních vídeňských kavárnách ochutnejte proslulý sachr dort.

Německo pro relax i za poznáním

Za historií můžete vyrazit i do Německa, kde najdete kolem 20 000 hradů, zámků a zřícenin. Neuvěřitelné číslo, že? Ať vyrazíte kamkoliv, některý objevíte. Nám padl do oka oblíbený středověký hrad Burg Eltz, dominující nad řekou Elzbach. Zajímavé je, že se ho do dnešní doby podařilo dochovat v původní podobě, nijak ho nepoznamenaly války. A jestli se vám putování po hradech a zámcích nezamlouvá, vyberte si některé z wellness center, oblíbené jsou lázně v Baden-Badenu nebo Bad Kissingenu.

Slovinsko překvapí plážemi i jižanskou přívětivostí

Slovinsko je skrytou perlou Jadranského moře. Pláží má sice pomálu, ale třeba hlavní město Ljubljana vás nadchne svou malebností, přívětivostí a bohatou historií. A když se vám zachce koupání v moři, stačí si zajet do Portorože, kde jsou přenádherné pláže.

Do Polska za historickými perlami

Je velká škoda, že Polsko vnímá řada Čechů jako zemi, kde se dá levně nakoupit. Jestli budete mít příležitost, zajeďte si třeba jen “na otočku” do Krakova nebo Gdaňsku, budete příjemně překvapeni, kolik historické krásy tato města nabízejí.

Zdroj: redakce – Petra Matějková, www.porovnej24.cz/clanky/10-pohadkovych-hradu-zamku-nemecko-ktere-si-oblibili-instagramu, www.lonelyplanet.com

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*