Nejkrásnější fotomísta Plzeňského kraje, Šumavy a Brd

Nejkrásnější fotomísta Plzeňského kraje, Šumavy a Brd
Foto: Pixabay

Známé plzeňské nakladatelství letos oslaví dvacet pět let úspěšné vydavatelské činnosti. Jeho kvalitní publikace jsou oceňovány čtenáři i odborníky. Nově vydaná obrazová kniha o nejkrásnějších fotomístech Plzeňského kraje, Šumavy a Brd nabízí 79 jedinečných výletů s příležitostí získat nádherné snímky.

Nejkrásnější fotomísta Plzeňského kraje, Šumavy a Brd
Nejkrásnější fotomísta Plzeňského kraje, Šumavy a Brd

Obrazová publikace Nejkrásnější fotomísta Plzeňského kraje, Šumavy a Brd je zdařilým kolektivním dílem. Autorem textu je bývalý novinář Petr Mazný, spoluzakladatel nakladatelství Starý most a spisovatel se zájmem o historii Plzně, Plzeňského kraje a Šumavy, o nichž vydal řadu knih. Tu nejnovější, o nejkrásnějších fotomístech západních Čech, doprovázejí dechberoucí snímky autorů Marie Šlehoferové, Jaroslava Vogeltanze a Františka Zvonečka.

Kniha potěší a inspiruje turisty, výletníky, zájemce o historii i fotografy. Nabízí 79 kouzelných lokalit, jakými jsou v Plzeňském kraji mezi jinými vyhlídka u Strážova, hrady Gutštejn, Přimda, Rýzmberk a Švihov, srbické Stonehenge, poutní kostel sv. Vavřince, Domažlice, Horšovský Týn, Bělá nad Radbuzou, vodopád Branka, jízdárna Světce nebo Baarův pomník, odkud se otevírá nádherný panoramatický výhled. Zastavíme se u kaple a zámku v Nečtinech i v opuštěném, a přesto světoznámém kostele v Lukové s odlitky připomínajícími duše místních věřících.

Z tajemné Šumavy je představen Pancíř a Suché studánky, Malý i Velký Ostrý, jedno z nejmalebnějších míst Zhůří u Křemelné, vrchy Plechý či Poledník s rozhlednou, šumavská jezera, Schwarzenberský kanál, Chalupská slať, rechle na Vydře, Kašperské hory, hrady i další turistické cíle. V Brdech navštívíme zámky, architektonické pamětihodnosti, sakrální stavby a mnohé přírodní krásy, jimiž jsou proslulé.

U každého zastavení je kromě popisu a informací o historii a zajímavostech také doporučena cesta, jak se k němu dostat, včetně GPS polohy. Vítané jsou tipy fotografů s ukázkami, jak záběry co nejlépe rozvrhnout. Jejich úchvatné barevné snímky včetně nočních scén zvou k návštěvě oblastí, jež obdivuhodně zachycují.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), starymost.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Babské rady ze života

Herečka a rozhlasová moderátorka Jarka Rozsypalová-Vykoupilová sepsala nový díl oblíbených Babských rad ze života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*