Jan Bauer: Bratrstvo růžového kříže

Jan Bauer: Bratrstvo růžového kříže
Foto: Pixabay

Mordy v časech císaře Rudolfa II.

Jan Bauer je autor zabývající se hodně českou historií. Je ale také známý svými historickými romány a detektivkami. Jeho knihy jsou zajímavým pohledem na historii naší vlasti.

Jan Bauer: Bratrstvo růžového kříže
Foto: nakladatelství MOBA

V období vlády Rudolfa II. je Praha rájem mnoha mudrců, astrologů, vědců, umělců a podvodníků.

Najednou se v Praze objeví na kostelních vratech hanlivé letáky Bratrstva růžového kříže, které slibují příchod dne osvícení. Zároveň, alespoň podle Tovaryšstva Ježíšova, tyto letáky napadají a osočují právě jejich řád, proto se obracejí na zemský soud.

Autor letáků má být vypátrán a potrestán. Pátráním je pověřen soudní písař Lukáš Trobl z Květnice. Úkol to je nelehký, protože musí pátrat i mezi svými přáteli a hledat tajemné bratrstvo, které nikdo nezná. Nejraději by vše vzdal, ale rodinná čest a taky obava z jezuitů mu to nedovolí.

Případ se ještě ke všemu komplikuje. V Praze někdo začne vraždit a u mrtvých nechává znamení odkazující na Bratrstvo růžového kříže. Lukáš hledá pachatele vražd a autora hanlivých letáků, cítí, že nejde ani tak o spiknutí mocných, jako spíš o vyřizování účtů a zneužívání lidské důvěřivosti.

Detektivka je napsaná velmi dobře. Čtenář si užije napětí, načerpá trochu informací z naší historie a krásně si odpočine u dalšího příběhu. Možná, aniž bych chtěla, už si budu pamatovat základní fakta z doby vlády Rudolfa II.

Autor: redakce – Zdena Mášová, Knihobaze.cz

Další články z této rubriky

Jíme zdravě o Vánocíchgutentor-overlay

Jíme zdravě o Vánocích

Zkuste o letošních vánočních svátcích skvělé a zdravé tradiční recepty, které budou chutnat všem u slavnostního stolu. Výborná kuchařka určená…
Michael Connelly: Advokátgutentor-overlay

Michael Connelly: Advokát

Jde o příběh advokáta, který po roční pauze zvažuje svůj návrat do světa advokacie a netuší, že už někdo jiný…
Iveta Svobodová: Jako přízrakgutentor-overlay

Iveta Svobodová: Jako přízrak

Kniha plná napětí, vyprávějící o současných kriminálních případech, sahajících až za hranice našeho státu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*