Jak zatočit s revmatickou bolestí

Revmatismus - bolest
Foto: Freepik

Revmatismus je onemocnění pohybového aparátu, které pozná, dříve či později, mnoho z nás. Bolesti kloubů při každodenních činnostech trápí všechny revmatiky. Pokusili jsme se tedy najít osvědčené tipy na domácí léčbu.

Masti

Mast pro potírání bolestivých míst cílí přímo na jednotlivá místa, kterým pomáhá tehdy, pokud je teple převážeme. Jak si mast vyrobit? Rozsekáme cca 5 kousků čerstvého černého kořene (kostivalu lékařského), které vložíme do 250 g rozehřátého vepřového sádla. Směs necháme přes noc uležet. Druhý den zatuhlé sádlo opět rozehřejeme, scedíme a nakonec vymačkáme. Mast uchováváme v lednici.

Pokud se vám mast nechce vyrábět a potřebujete ulevit kolenům, využijte sílu rybího tuku. Právě na bolavá kolena rybí tuk namažeme, zabalíme je do látky nebo obvazu (po použití vyhodíme, takže použijeme starší látky nebo gázy) a necháme přes noc působit.

Olej

Jedním z vyhlášených olejů pro tento účel je olej z chilli papriček. Čerstvé chilli papričky rozdrtíme a smícháme s 0,5 litru olivového oleje. Tuto směs necháme v uzavřené nádobě a v tmavé místnosti louhovat. Bolavé místo potom pravidelně promazáváme a necháváme 15 minut působit překryté ručníkem. Je potřeba takto promazávat 2x denně, abychom reálně poznali účinek.

Strava

Strava je základním kamenem v boji s revmatismem, který je silně ovlivňován životosprávou. Mezi doporučené postupy patří vyřadit z jídelníčku kravské mléko, radikálně omezit cukry a jednoduché sacharidy jakými je např. pečivo. Samozřejmostí je vynechání kouření, alkoholu, kávy a sycených nápojů. Naopak zařadit bychom měli potraviny s obsahem Omega-3 mastných kyselin, tedy například ryby, kurkumu, konopný olej, chlorellu, zelený ječmen a jablečný ocet. Od bolesti nám take mohou pomoci CBD oleje.

Koupele

Máte doma vanu? Potom se vám otevírají další možnosti, tentokrát v podobě léčivých koupelí. Nejjednodušší je využít sůl, kterou má doma každý. Koupel ze soli pomáhá proti bolestem kloubů znamenitě. Stačí jen cca 0,5 kg kuchyňské soli nasypat do vany a užít si její léčivou sílu.

Další koupel je již na přípravu složitější, ale výsledek stojí za to. Smíchejte 30 g pravého heřmánku, 75 g máty a 75 g natě meduňky. Tuto směs povařte 5 minut ve 3 l vody a následně sceďte. Uvařenou ,,léčivou vodu” vlijte do koupele, která by měla mít cca 35 stupňů a na 20 minut se do vany ponořte.

Zdroj: Thirdage.com

Další články z této rubriky

Dvě starší dámy se drží za ruce.gutentor-overlay

Rozdíl mezi slyšením a nasloucháním

Nestačí jen slyšet, je třeba umět naslouchat. Ano, umět, což znamená učit se naslouchat. Tato dovednost nám pomůže v porozumění…
Svatojánské byliny.gutentor-overlay

Sami sobě lékařem

Duševně mladá, bohužel už dlouho… Proto tělo vykazuje naprosto jiné znaky a signály než duše. Při běhu za vnoučaty mysl…
Starší žena vzpomínágutentor-overlay

Nenechme svůj mozek zahálet

Díky mnemotechnickým pomůckám a „tréninkům“ paměti můžeme i ve vyšším věku dosáhnout velmi dobrých mentálních výkonů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*