Jak na bezpečné nákupy přes internet

Jak na bezpečné nákupy přes internet
Foto: Pixabay

Rádi byste si koupili zboží přes internet, ale k této službě nemáte důvěru? Nemusíte! Pokud dodržíte zásady nakupování na e-shopech, můžete mít za pár dnů koupené vše, co potřebujete, a přitom zůstat v teple domova.

1. Vrácení zboží bez obtíží

Nakupujte zboží, u kterého má e-shop vrácení zdarma nebo prodlouženou možnost vrácení. Jinak byste ale měli vědět, že při nákupu přes internet máte ze zákona lhůtu na vrácení zboží vždy 14 dní. Dobré je také objednávat z českých internetových obchodů, aby se zbytečně celý proces neprodlužoval. Pokud tedy zboží nesplňuje vaše představy, bez potíží vše vrátíte zpět.

2. Prověřené obchody samozřejmostí

Nejlepší jsou obchody, se kterými má již zkušenost někdo z vašeho okolí. Osobní doporučení bývá zárukou spokojeného nákupu. Pokud ale nemáte nikoho, kdo by vám poradil, podívejte se na hodnocení zákazníků. Hodnocení a recenze najdete na různých srovnávacích serverech, nejznámější je asi Heureka.cz. Naopak na pozoru se mějte před obchody, které prodávají za podezřele nízké ceny, neuvádějí kontakty nebo jejichž popisy zboží jsou psány špatnou češtinou.

3. Zaslání zboží

Pokud chcete mít jistotu, že o své peníze nepřijdete, a nevadí vám si pár korun za tuto jistotu připlatit, objednávejte raději zboží na dobírku. Zásilku tak uhradíte, až ji opravdu budete mít u sebe.

4. Zákaznická podpora

Mnoho obchodů, zvláště větších, nabízí zákazníkům služby své podpory, kde se můžete zeptat na podrobnosti ke zboží, dopravě nebo případnému vrácení. Pokud s vámi obchod od začátku komunikuje a chová se vstřícně, je to dobrá známka, že by vše mělo proběhnout v pořádku.

5. Převzetí zboží

Při přebírání zboží od dopravce si dobře zkontrolujte, jestli není někde porušený obal. Porušenou zásilku nepřebírejte, s dopravcem sepište protokol a prodejce o této skutečnosti okamžitě informujte.

Zdroj: redakce – Antónie Podhradská (autorské dílo)

Další články z této rubriky

Domácí drinky pro zimní pohodugutentor-overlay

Domácí drinky pro zimní pohodu

Absence slunečních paprsků, chladno a nálada pod psa. Také máte chuť zalézt pod deku s něčím hřejivý…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*