Jak na bezpečné nákupy přes internet

Žena s nákupními taškami u počítače.
Foto: Pexels.

Rádi byste se už připravili na Vánoce, ale obchody jsou zavřené a k nákupům přes internet nemáte důvěru? Nemusíte! Pokud dodržíte zásady nakupování na e-shopech, můžete mít za pár dnů koupené vše, co potřebujete, a přitom zůstat v teple domova.

1. Vrácení zboží bez obtíží

Nakupujte zboží, u kterého má e-shop vrácení zdarma nebo prodlouženou možnost vrácení. Ohledně Vánoc poskytují některé obchody již nyní možnost vrácení zboží až po Vánocích! Jinak byste ale měli vědět, že při nákupu přes internet máte ze zákona lhůtu na vrácení zboží vždy 14 dní. Dobré je také objednávat z českých internetových obchodů, aby se zbytečně celý proces neprodlužoval. Pokud tedy zboží nesplňuje představy vaše nebo obdarovaného, bez potíží zboží vrátíte zpět.

2. Prověřené obchody samozřejmostí

Nejlepší jsou obchody, se kterými má již zkušenost někdo z vašeho okolí. Osobní doporučení bývá zárukou spokojeného nákupu. Pokud ale nemáte nikoho, kdo by vám poradil, podívejte se na hodnocení zákazníků. Hodnocení a recenze najdete na různých srovnávacích serverech, nejznámější je asi Heureka.cz. Naopak na pozoru se mějte před obchody, které prodávají za podezřele nízké ceny, neuvádějí kontakty nebo jejichž popisy zboží jsou psány špatnou češtinou.

Žena u počítače.
Foto: Pixabay. Na pozoru se mějte před obchody, které prodávají za podezřele nízké ceny.

3. Zaslání zboží

Pokud chcete mít jistotu, že o své peníze nepřijdete, a nevadí vám si pár korun za tuto jistotu připlatit, objednávejte zboží na dobírku. Zboží tak uhradíte, až jej opravdu budete mít u sebe.

4. Zákaznická podpora

Mnoho obchodů, zvláště větších, nabízí zákazníkům služby své podpory, kde se můžete zeptat na podrobnosti ke zboží, dopravě nebo případnému vrácení. Pokud s vámi obchod od začátku komunikuje a chová se vstřícně, je to dobrá známka, že by vše mělo proběhnout v pořádku.

5. Převzetí zboží

Při přebírání zboží od dopravce si dobře zkontrolujte, jestli není někde porušený obal. Porušenou zásilku nepřebírejte, s dopravcem sepište protokol a prodejce o této skutečnosti informujte.

Detail balíku
Foto: Pexels. Při přebírání zboží od dopravce si dobře zkontrolujte, jestli není někde porušený obal.

Zdroj: redakce Antonie Podhrabská

Další články z této rubriky

Adventní věnec jinakgutentor-overlay

Adventní věnec jinak

Možná vám pomalu vrtá hlavou, jakou si letos vyrobíte adventní dekoraci. Nechte se inspirovat jednod…
Jak nejlépe uskladnit jablkagutentor-overlay

Jak nejlépe uskladnit jablka

Sezóna sklizně jablek je v plném proudu a pro řadu zahradníků nastává obligátní otázka: kam s nimi? …

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*