J. D. Robb: Nás se nezbavíš

J. D. Robb: Nás se nezbavíš
Foto: Freepik

Americká spisovatelka Nora Roberts, která píše detektivní příběhy z naší budoucnosti pod pseudonymem J. D. Robb, nás zve opět do města New Yorku, tentokrát do roku 2061.

J. D. Robb: Nás se nezbavíš
Foto: nakladatelství Alpress

Hlavní hrdinkou je opět vyšetřovatelka Eva Dallasová, které zdatně pomáhá při její policejní práci nejen kolegyně, podřízená detektivka Delia Peabodyová, ale hlavně její manžel Roarke.

Případ na začátku vypadá jako „běžná“ vražda z vášně, ale po výslechu ženy, která zavolá na policii, se Dallasové něco nezdá. „Svědkyně“ se stává postupně podezřelou, protože její výpověď nesouhlasí se zjištěnými fakty. Při jejím výslechu se nabaluje jedna lež za druhou…

Eva najednou odhaluje daleko závažnější zločinné spiknutí jedné fanatické skupiny. Odkrývá za pomoci Roarka a svých kolegů velmi těžké zločiny, které skupina ve jménu svých zájmů už učinila. Zároveň policisté odkrývají i další zlo „ve jménu spravedlnosti“. Ženy v náboženské skupině se stávají podřadnými bytostmi, jsou hlídány a na základě i drobných pochybení jsou trestány a ponižovány.

Silná osobnost poručíka Evy Dallasové, její oddanost hledání spravedlnosti, dobrý tým detektivů pracujících pod jejím vedením a odhodlání jejího muže Roarka přináší opět výsledky.

Kniha je dalším z mnoha příběhů napsaných J. D Robb, strhujícím, plným napětí a různých zápletek. Byť je pozváním do naší budoucnosti, řeší situace a problémy, které jsou současnému čtenáři blízké. Série knih o Evě Dallasové je příjemným exkurzem do světa, jak si ho autorka vysnila, že nás čeká v několika příštích desítkách let.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová, Alpress.cz

Další články z této rubriky

Holger Haag: Stromygutentor-overlay

Holger Haag: Stromy

Německý biolog Holger Haag je autorem mnoha odborných i populárně naučných publikací i knížek pro děti. Tento praktický kapesní atlas…
John Strelecky: Kavárna na konci světagutentor-overlay

John Strelecky: Kavárna na konci světa

Motivační bestseller spisovatele Johna Streleckého (nar. 1969) si přečetly ve čtyřiceti třech jazycích více než čtyři milióny čtenářů.
Hazel Prior: Volání tučňákůgutentor-overlay

Hazel Prior: Volání tučňáků

Oceňovaná harfenistka Hazel Prior z Oxfordu je úspěšná také v psaní poezie a knih pro děti i dospělé. Její román…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*