Guillaume Musso: Byt v Paříži

Guillaume Musso: Byt v Paříži
Foto: Freepik


Kniha nakladatelství Motto prezentuje další bestseller oceňovaného francouzského autora Guillauma Musso (nar. 1974), jehož romány, o nichž se kritiky vyjadřují v superlativech, byly přeloženy do více jak čtyřiceti jazyků a na světě se prodalo úctyhodných dvacet osm miliónů výtisků.

Guillaume Musso: Byt v Paříži
Foto: se svolením nakladatelství Motto

Napínavý příběh, od něhož se čtenář neodtrhne a bude ho se zatajeným dechem sledovat až do samého konce, se začíná odvíjet v jednom malém pařížském bytě. Setkají se tu dva dočasní nájemníci, jimž byl nedopatřením zamluven pronájem na stejnou dobu.

V životě se však nic neděje náhodou, jak se záhy potvrdí. Policistka Madeline Greenová a nabručený americký spisovatel Gaspard Coutances na sebe zprvu reagují jako dva odpuzující se magnety, avšak brzy je zaujme nevyjasněná událost, k níž před časem došlo a na jejímž odhalování se chtějí spolupodílet.

Dům v Paříži, kde oba právě bydlí, patřil proslulému, nedávno zesnulému malíři Seanu Lorenzovi, po jehož posledních, ale dosud nezveřejněných obrazech, začnou usilovně pátrat. O čem asi vypovídají a proč si někdo nepřál, aby se našly? Čeká je vzrušující, ale také nebezpečné odhalování nových, děsivých okolností, které záhadami obestřený Lorenzův osud obestírá. Přitom ještě netuší, jaký vliv to bude mít na jejich další život…

Příjemná oddechová kniha, které nechybí spád, napětí, zápletka i vztahové jiskření. Pro někoho tak akorát, kdo čekal víc, má ji za přijatelný průměr, a jinému připadá skvělá. Rozhodně stojí za přečtení.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), motto.cz

Další články z této rubriky

Joan Collins: Svět podle Joangutentor-overlay

Joan Collins: Svět podle Joan

Jedna z největších filmových a televizních hereckých osobností, nezávislá a osobitá Joan Collins, oslavila 23. května 2023 devadesátiny. Natočila přes…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*