DVĚ CÍSAŘOVNY – Jan Bauer

Rcenze knihy Dvě císřovny od Jana Bauera.
Foto: Freepik
V tajných službách otce vlasti.

Jan Bauer se věnuje zejména literatuře faktu s převládajícím zaměřením na českou historii. V poslední době píše především historické romány a historické detektivky. Jeho knihy jsou poutavým exkurzem do historie naší vlasti. Nejinak tomu je v jeho knize Dvě císařovny.

V novém vydání románů Pád císařova zetě a Svatý grál se můžeme opět setkat s dominikánem Pavlem, který je nejen obratným agentem císaře Karla IV., ale také špehem ve službách papeže.

S mazaností sobě vlastní musí čelit intrikám císařova zetě, vévody Rudolfa Habsburského. Ví, že jde o domýšlivého a ctižádostivého Habsburka, který se cítí nedoceněný a má velké ambice. Snaží se také eliminovat hrozící nebezpečí pro svého přítele, Karla IV. Nejprve musí odhalit intriky a hrozící spiknutí Rudolfa s uherským králem Ludvíkem I. a polským králem Kazimírem III.. Vzápětí uniká intrikám tajného spolku uhlířů a navrací se do služeb panovníka i papeže.

V druhém historickém příběhu, popsaném v této knize, se dominikán Pavel ocitne v nepřízni čtvrté císařovy manželky a snad i samotného císaře. Poslední úkol zadaný císařem se totiž zdá být nesplnitelným. Pavel se vydává hledat nejvzácnější relikvii, svatý grál. Jak vše probíhalo a jestli je to, co se v knize píše,  pravda či lež,  nechť posoudí laskavý čtenář sám.

Jako všechny Bauerovy knihy, také tato nás láká poutavými příběhy, s nimiž vplujeme do světa poznání dějin naší země. Pohled do historie, poznávání tradic, ale také odpočinek a duševní pohodu, které slibují úsměvné příběhy a zápletky, to vše nabízí knihy Jana Bauera.

Další články z této rubriky

Marek Eben: Myšlenky za volantemgutentor-overlay

Marek Eben: Myšlenky za volantem

Udělal jsem nejlepší zkušenost s tím, když se člověk snaží odžít ten jeden den, jak nejlíp umí. A pak zase…
Simona Bagarová: Hořímgutentor-overlay

Simona Bagarová: Hořím

Zcela výjimečná kniha, v níž vypovídá pět nejlepších pečovatelek a pečovatelů s upřímností, citlivou vnímavostí a laskavostí o práci, vykonávané…
Milan Dušek: Dáma na telefongutentor-overlay

Milan Dušek: Dáma na telefon

Milan Dušek (1.5.1938*) – člen obce spisovatelů, Unie spisovatelů a České asociace autorů detektivní literatury (AIEP). Psát začal až ve…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*