Cesty za oceán

Cesty za oceán
Foto: Pixabay

Dobrodružný průvodce Evy Záhrobské po Latinské Americe

Cestovat do daleké Latinské Ameriky je náročné dobrodružství. Dvojnásob náročné, když chcete jet s celou rodinou. Eva Záhrobská je zkušená cestovatelka a jen tak něčeho se nezalekne. Proto se s manželem rozhodli zabalit batohy, vzít oba kluky a už čtyřikrát odjet na měsíční cestu objevovat a poznávat překrásnou přírodu, výborná jídla, netradiční místa či zažívat neobvyklá setkání. Co vše na svých cestách zažili, popisuje ve svém cestopisu Cesty za oceán, který právě vyšel v Nakladatelském domě Grada.

Cesty za oceán
Foto: se souhlasem nakladatelství Grada

Eva Záhrobská od roku 2019 cestuje každý rok s manželem a dětmi do Střední Ameriky. S batohem, veřejnou dopravou, bez cestovky, ekonomicky. Ve své knize Cesty za oceán popisuje vedle hojně navštěvovaných míst i netradiční lokality, které v běžném průvodci nenajdete. Kde je lepší si vzít taxi, a kde se spíš vyplatí jet hromadnou dopravou? Jaká proticovidová opatření museli dodržet během cesty v roce 2021 nebo co rozhodně musíte v místních kuchyních ochutnat? To vše shrnuje autorka ve svém průvodci a nevynechává ani přešlapy a karamboly. 

Knížka přiblíží čtenáři trochu dobrodružnější formu cestování po Latinské Americe, než by zažil s cestovkou. Ráda bych také svým vyprávěním ujistila bývalé batůžkáře, že s dětmi dobrodružství nekončí. Naopak teprve začíná,“ doplňuje ke své knize Eva Záhrobská.

O autorce:

Eva Záhrobská spolu s manželem v roce 2011 procestovala 12 zemí od Salvadoru po Patagonii na jihu Argentiny. V Ekvádoru, Peru a Bolívii naprosto propadla barvám místních látek a šperků. Po návratu domů opustila svět korporátního bankovnictví a na mateřské s prvním synem spustila e-shop Latamer.cz. Chtěla si totiž barevnými látkami vyzdobit dům, ale nedaly se v ČR koupit. Rozhodla se je tedy sama dovážet.

Když povyrostl druhý syn, začali do Střední Ameriky cestovat všichni čtyři.

O společnosti GRADA Publishing:

Nakladatelský dům GRADA si od roku 1991 drží pozici největšího tuzemského nakladatele odborné literatury. Ročně vydává téměř 400 novinek ve 150 edicích z více než 40 oborů.

Od roku 2015 nakladatelský dům rychle expanduje i mimo oblast kvalitní odborné literatury. Tradiční značka GRADA zůstává vyhrazena odborným knihám ze všech odvětví a oblastí lidské činnosti. A ani pět novějších značek nakladatelství na knižním trhu jistě nepřehlédnete.

První, u čtenářů úspěšnou značkou je COSMOPOLIS, přinášející zahraniční i českou beletrii všech žánrů.

Další již zavedenou značkou je BAMBOOK, značka dětské literatury, předkládající malým čtenářům díla českých i zahraničních autorů a ilustrátorů.

Značkou, která se věnuje poznání, tématům z oblasti zdravého životního stylu, body-mind, spiritualitě či ekologii, je ALFERIA.

Akvizicí získaná značka METAFORA rozšiřuje nabídku nakladatelského domu o další kvalitní beletrii i zájmovou a populárně naučnou literaturu.

Prozatím poslední, rychle rostoucí značkou Nakladatelského domu GRADA je BOOKPORT, unikátní projekt online knihovny, který již dnes disponuje třetinou všech e-knih v ČR.

Zdroj: Pavla Linhartová, grada.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Babské rady ze života

Herečka a rozhlasová moderátorka Jarka Rozsypalová-Vykoupilová sepsala nový díl oblíbených Babských rad ze života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*