Carole Matthewsová: Čokoládové nebe

Carole Matthewsová: Čokoládové nebe
Foto: Pixabay

Oblíbená britská spisovatelka Carole Matthewsová (nar. 1960) je autorkou románů, z nichž se staly světové bestsellery. Nechybí v nich humor, vtip, romantika, ale i dramatické zvraty. Pokud na problémy není člověk sám, podobně jako v případě kamarádek z Čokoládového klubu, lze si i v nesnázích osladit život výborným šálkem horké čokolády.

Carole Matthewsová: Čokoládové nebe
Foto: se souhlasem nakladatelství Grada

Blíží se Vánoce a v útulném prostředí londýnského klubu Čokoládové nebe se na pravidelné schůzce setkávají čtyři věrné přítelkyně. Chantal, Autumn, Nadia a Lucy Lombardová, závislá čokoholička a zakládající členka klubu. Sdělují si nejnovější osobní zážitky, šťastné i méně radostné příhody i problémy, jež je třeba řešit. Zhluboka se nadechněte, počítejte do deseti, snězte čokoládu, radí nápis v cukrárně, jak na stres. „Ti, kdo tvrdí, že štěstí si za peníze nekoupíte, zjevně neutrácejí za čokoládu.“ Té, stejně jako lásky, není nikdy dost, jak mohou potvrdit členky klubu.

Všechny čtyři ženy ji pravidelně a s velkým požitkem užívají a přitom příjemným způsobem působí na své zdraví. Vypjaté situace se totiž v jejich životě vyskytují docela často. Lucy je zamilovaná do svého Idola, který se jí však dlouho neozývá. Když mu zavolá, aby zjistila, kdy spolu budou prožívat Vánoce, jak si slíbili, zjistí, že je bude trávit s jinou. V tu chvíli se jí vysněná budoucnost zhroutí.

Chantal žije s Tedem, ale jejich vztah je jako na houpačce. Není divu, nemohou se totiž shodnout, ona má ráda sex, ale nechce děti, u něho je to přesně naopak. Autumn pomáhá lidem na okraji společnosti a „koná dobro pro nenapravitelně narušené“. Je bláznivě zamilovaná do mladšího kolegy z práce, sociálního pracovníka, specializujícího se na drogově závislé. Miluje ho, on ji, ale protože je černoch s průměrným příjmem, má obavy, jak ho přijmou její rodiče, kteří doufají, že se usadí s nějakým intelektuálním boháčem, který ji naučí milovat rozkoše golfu. Nadia se stále snaží překonat psychickou zátěž z manželovy závislosti na hazardních hrách. Marně jí slibuje, že s tím už přestane a začne splácet dluhy, jen co vyhraje. Nakonec se od něj nešťastná odstěhuje s obavou, co ještě může čekat.

O další zvraty, překvapení i nebezpečné zážitky není v životech těchto žen nouze, ale zdá se, že pravidelné schůzky a užívání notné dávky čokolády jim v tom kromě vzájemného přátelství a podpory výrazně pomůže, stejně jako důvtip, láska, nadhled a smysl pro humor.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková, grada.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Babské rady ze života

Herečka a rozhlasová moderátorka Jarka Rozsypalová-Vykoupilová sepsala nový díl oblíbených Babských rad ze života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*