Jennifer Robson: Šaty pro královnu

Jennifer Robson: Šaty pro královnu
Foto: Freepik

Příběh svatby budoucí panovnice

Jennifer Robson oživuje šedivý poválečný Londýn třpytivými korálky života, přátelství a naděje…

Její kniha je úžasným a dojemným příběhem, který barvitě popisuje sílu ženské soběstačnosti a soudržnosti ve světě zdecimovaném válkou.

Jennifer Robson: Šaty pro královnu
Foto: nakladatelství MOBA

Kniha nás vede do dvou časových rovin.

To první období začíná dva roky po druhé světové válce. Třeskutá zima v roce 1947 neměla po válce mnoho pozitivních chvil, proto oznámení zasnoubení princezny Alžběty a poručíka Philipa Mountbattena je radostnou zprávou pro celý národ.

Ann a Miriam jsou dvě vyšívačky, které se po válce snaží uplatnit v Londýně. Každá se svým vlastním těžkým údělem přišla do hlavního města s cílem se prosadit, uplatnit své dovednosti v nějaké šicí dílně.

Oběma se podaří nakonec získat místo u slavného londýnského módního návrháře Normana Hartnela, kde se potkávají a navazují přátelství. Jejich dovednosti a nadšení pro práci vyšívaček jim otevře cestu k práci snů, na svatebních šatech princezny Alžběty. Tuto jedinečnou příležitost získal totiž jejich salon. Ann a Miriam a ještě několik vyvolených dostávají důvěru a jedinečnou příležitost změnit celý svůj život.

O víc než půl století později objeví torontská novinářka Heather v babiččině pozůstalosti fotografii se slavnou výtvarnicí textilních obrazů Miriam Dassinovou, společně s krabicí nádherných výšivek.

Heather právě přišla o místo, a tak se snaží si uspořádat život třeba i tím, že se ponoří do historie rodiny. S překvapením zjišťuje, že výšivky, které jí babička odkázala, jsou shodné s aplikacemi na šatech královny Alžběty.

Začne hledat odpovědi na otázky, které už nemůže položit babičce. Třeba, co měla společného s umělkyní Miriam Dassinovou a co se slavnou královskou plavbou? Kdy a proč odjela do Kanady a proč svůj život v Anglii celé rodině vlastně zatajila?

Heather se vydává do Londýna poznat blíže svou babičku i historii jednoho přátelství.

Kniha je laskavým pohledem do nedávné minulosti i do osudů dvou kamarádek, dokáže vykreslit všechny barvy příběhu velmi poutavě a přinést čtenáři úžasný zážitek.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová, mobaknihy.cz

Další články z této rubriky

Jíme zdravě o Vánocíchgutentor-overlay

Jíme zdravě o Vánocích

Zkuste o letošních vánočních svátcích skvělé a zdravé tradiční recepty, které budou chutnat všem u slavnostního stolu. Výborná kuchařka určená…
Michael Connelly: Advokátgutentor-overlay

Michael Connelly: Advokát

Jde o příběh advokáta, který po roční pauze zvažuje svůj návrat do světa advokacie a netuší, že už někdo jiný…
Iveta Svobodová: Jako přízrakgutentor-overlay

Iveta Svobodová: Jako přízrak

Kniha plná napětí, vyprávějící o současných kriminálních případech, sahajících až za hranice našeho státu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*