Bernadett Gera: Léčivá síla klidného stání – Uvolnění blokád, zlepšení pohyblivosti, rozvoj vnímání vlastního těla

Léčivá síla klidného stání
Foto: Pixabay

Mezi účinné způsoby léčivé meditace patří klidné stání, uvolňující blokády a zlepšující pohyblivost i vnímání svého těla. Seznamuje nás s ním Bernadett Gera, kterou do čínské medicíny, akupresury a bojových umění zasvětil otec, reprezentant mezinárodních soutěží v judu. Nabyté znalosti začala rozvíjet a prohlubovat, když lékaři sdělili její matce pokročilé stadium rakoviny.

Léčivá síla klidného stání
Foto: Se svolením nakladatelství Anag.cz

Tehdy se Bernadett Gera intenzivně zajímala o příčiny zhoubných nádorů a studovala možnosti tradičních východních léčebných metod a cvičení (čchi kung, tai-chi ad.) povzbuzujících samouzdravující procesy v těle. O zkušenosti z dlouholeté praxe i poznatky z nových výzkumů se dělí na seminářích, workshopech, přednáškách a v úspěšných knihách. V nové publikaci vysvětluje a učí, jak postoj těla působí na celkové zdraví. Způsob, jakým stojíme, zároveň vyjadřuje, jak se cítíme. Jsme-li naplněni negací, projeví se to v nesprávném držení těla, kdy mohou být stlačovány některé vnitřní orgány a omezována jejich činnost.

Jednou z možností, jak nepříznivý stav zlepšit, je metoda pocházející ze staré Číny, nazvaná Zhan Zhuang (postoj stromu nebo postoj sloupu). Představuje dynamickou meditaci ve stoje, ovládá a kultivuje životní energii, zlepšuje produktivitu a prohlubuje duchovní i vnitřní sílu. Trvalejší a intenzivnější účinky na úrovni tělesné, mentální i emocionální lze pocítit velmi brzy.

Autorka seznamuje s jejími principy – správné dýchání, postoj, vztah napětí a uvolnění – a poskytuje praktické rady k pravidelnému cvičení a práci s životní energií čchi. Hlavní kapitolu tvoří přesné popisy různých variant a úrovní hlavního cvičení s využitím koncentrace a představivosti, kdy si zároveň každý může zvolit postoj, který pro sebe považuje za nejvhodnější, a prodlužovat variantu, v níž se cítí dobře. Závěrem je uveden přehled cviků včetně těch, které jsou zaměřeny na konkrétní obtíže, např. emocionální napětí, úzkostlivost, hněv, artróza v kloubech prstů, vysoký či nízký krevní tlak, chronické onemocnění orgánů, slabost, hormonální poruchy, nespavosti ad.

V útlé, přínosné knížce autorka nezahlcuje čtenáře širokou škálou sdělení, ale soustřeďuje se na podstatné, užitečné informace a konkrétní cviky názorně zobrazené. Díky pravidelnému jednoduchému cvičení Zhan Zhuang se v těle uvolňují bloky i napětí a rozproudí se harmonizující životní energie, blahodárně působící na fyzickou i duševní kondici.

Zdroj: Text – Dana Vondrášková, Anag.cz

Další články z této rubriky

Michael Connelly: Advokátgutentor-overlay

Michael Connelly: Advokát

Jde o příběh advokáta, který po roční pauze zvažuje svůj návrat do světa advokacie a netuší, že už někdo jiný…
Iveta Svobodová: Jako přízrakgutentor-overlay

Iveta Svobodová: Jako přízrak

Kniha plná napětí, vyprávějící o současných kriminálních případech, sahajících až za hranice našeho státu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*