#362 Portfolio

Podzimní cesta v listnatém lese. Čevené listy na zemi, žluté na stromech.
Foto: Pixabay

Dříve než se člověk vydá nějakým novým směrem a vytyčí nové cíle, měl by se zastavit a ohlédnout, jaký kus cesty už ušel. Moderním způsobem vyjádření téhož je takzvané portfolio, tedy přehled toho nejlepšího z nás. Nemusí jít nutně o „book“ profi modelek nebo závratný seznam publikovaných vědeckých děl. Stačí tužka a papír. Každý, opravdu každý z nás má za sebou plné portfolio důležitých činností, které možná nepohnuly světem, ale třeba ovlivnily naše děti nebo zkrášlily prostředí kolem nás či v nás. Jen je třeba na ně nezapomínat.

Celkem jsem už napsala a opatřila fotografiemi 36 článků, vyzkoušela si bezpočet pracovních pozic v kůži zaměstnance, radila lidem, jak, kdy a proč cestovat, a nakonec jsem dostala od redakce časopisu Žlutý volnou ruku pro svůj Blog Úžasné Báry. První dva roky byly mé články dokonce překládány do slovenštiny, protože vycházely dvě jazykové mutace. Když jsem si dnes některé příspěvky přečetla s odstupem času, překvapilo mě, kolik věcí jsem se naučila, dozvěděla, kolik zajímavých lidí jsem při tom potkala.

Taky jsem si vzpomněla, kolikrát mi někdo ze známých a kamarádů poslal fotku, jak čtou můj článek ve vlaku, a jak mne to pokaždé potěšilo. Mohla jsem je určitě napsat lépe, vtipněji, odborněji, zajímavěji, ale v tu danou chvíli jsem ze sebe jistě snažila vydat to nejlepší. Proto bych na těch 36 střípcích ze života neměnila vůbec nic.

Mám ještě spoustu dní na další ohlédnutí a vylepšování svého portfolia, jen se nesmím stydět pochlubit se tím, co se mi už podařilo.  

A to je hlavní závěr dne s číslem #362.

A co vaše portfolio? Nebojte se a udělejete si jej! Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

žena sedící za stolem, kreslí - píše na čtvrtku bílého papíru. kolem má rozsypané psací potřeby
Foto: Pexels Dříve než se člověk vydá nějakým novým směrem a vytyčí nové cíle, měl by se zastavit a ohlédnout, jaký kus cesty už ušel. Moderním způsobem vyjádření téhož je takzvané portfolio, tedy přehled toho nejlepšího z nás.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*