Zlo má více tváří

Zlo má více tváří
Foto: Freepik

Dokáže Erika Fosterová odhalit všechny?

Robert Bryndza představuje další případ oblíbené šéfinspektorky Eriky Fosterové v bestselleru Anděl smrti.

Anděl smrti
Foto: se souhlasem nakladatelství Cosmopolis

Nakladatelství Cosmopolis, součást Nakladatelského domu GRADA, vydává další thriller světově úspěšného autora bestsellerů Roberta Bryndzy. Ten se po podzimní samostatném psychologickém thrilleru Tíživé ticho a „odbočce“ k sérii s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou vrací s dalším případem Eriky Fosterové a jejího týmu. 

Erika stojí před zapeklitým případem: Kdo zavraždil vysoce postaveného politika, hvězdného fotbalistu a castingového režiséra? Co spojuje oběti dohromady, kdo další je zapleten do skandálu a jak daleko jsou mocní ochotní zajít, aby ochránili své vlastní zájmy? A ta nejdůležitější otázka zní: Dokáže Erika vraha vypátrat, odhalit všechny jeho tváře a zastavit ho dřív, než přibydou další oběti?

Podobně jako u předchozích titulů vychází příběh také jako audiokniha v originálním podání oblíbeného herce Martina Stránského.

Když najde detektiv šéfinspektor Erika Fosterová vysoce postaveného politika Nevilla Lomase nahého, svázaného a mrtvého ve vlastní posteli, vedení Metropolitní policie rychle rozhodne, že jeho smrt není potřeba vyšetřovat. Případ je odložený, ovšem jen do chvíle, kdy je nalezena mrtvá i nadějná fotbalová hvězda. Erika a její tým navíc s těmito vraždami spojí i smrt známého režiséra. Policie už nemůže ignorovat to, co je očividné: v Londýně řádí sériový vrah, který si chce vyřídit účty.

Výsledky vyšetřování jsou ovšem trochu matoucí. Na záběrech z průmyslových kamer se objeví pět podezřelých žen.… a všechny jsou si k nerozeznání podobné.

Při pátrání po jejich totožnosti Erika několikrát narazí na zmínku o sexuální pracovnici, která má špínu na tolik vlivných mužů, že to znervózňuje i ty nejmocnější politiky a vedení Metropolitní policie.

Čas do dalšího útoku vraha se krátí a je na Erice, aby rozpletla síť důkazů a odhalila všechny tváře zla…

O autorovi:

Robert Bryndza je britský autor, žijící trvale na Slovensku.

Celosvětový úspěch mu přinesla jeho první série thrillerů s šéfinspektorkou Erikou Fosterovou, která vychází ve 29 zemích. Tu poté doplnil sérií s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou a nyní se střídavě věnuje oběma hlavním hrdinkám.

Kromě těchto dvou detektivních sérií je taktéž autorem série romantických komedií s hlavní hrdinkou Coco Pinchardovou a samostatného psychologického thrilleru Tíživé ticho.

Zdroj: Pavla Linhartová, grada.cz

Další články z této rubriky

Rotraut Susanne Bernerová: Důmgutentor-overlay

Rotraut Susanne Bernerová: Dům

Cenami ověnčená německá malířka Rotraut Susanne Bernerová (nar. 1948 ve Stuttgartu) patří k nejuznávanějším a nejoblíbenějším ilustrátorům dětských knih v…
Sestry pod vycházejícím sluncemgutentor-overlay

Sestry pod vycházejícím sluncem

Heather Morrisovou z Nového Zélandu přitahují silné příběhy pozoruhodných lidí, kteří v životě projevili odvahu překonávat mezní situace. Vydala o…
Každý den je Valentýngutentor-overlay

Každý den je Valentýn

Nová kniha Anety Kollerové Maškové Každý den je Valentýn slibuje čtenářům humorný a něžný příběh, jehož hlavním motivem je láska.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*