V létě vlakem k moři do Chorvatska – už se prodávají jízdenky. Jak to bude letos fungovat?

Čluny na moři.
Foto: Pixabay.

Loni jsme v jednom ze článků, o který jste projevili velký zájem, psali o tom, že společnost RegioJet začne se svými žlutými vlaky jezdit dovolenkovou linku až k moři na chorvatské pobřeží. Linka byla mimořádně úspěšná a tímto vlakem vycestovalo k moři za léto přes 60 000 lidí. V tomto vlaku se ani nijak nešířila nákaza covidem a lidé si cestu, byť je dlouhá, pochvalovali.

A protože pro velký úspěch RegioJet pro letošní rok v této lince pokračuje, ale zavádí v ní řadu změn, přinášíme vám aktuální článek o tom, jak to bude fungovat letos. Z našeho pohledu je to skoro jediná možnost, jak se letos podívat k jižnímu moři při omezeních v letecké dopravě a zájezdech a při bariérách pro individuální cestování autem. Řada z nás také dlouhou cestu za volantem nechce nebo nemůže absolvovat, a tak jsme rádi, že je tu vlak jako řešení.

Z informací od dopravce víme, že vlaky budou jezdit od konce května do konce září, a to za podobné ceny jako loni: např. 590 korun za jednosměrnou jízdenku do Rijeky na sedačce a 790 korun v lůžkovém kupé. O prázdninách budou vlaky do Chorvatska odjíždět každý den, v červnu a v září třikrát týdně.

Podstatné je také zmínit, že nezůstanete po příjezdu někde na chorvatském nádraží, ale u dojezdu vlaku bude čekat flotila autobusů, která na osmi různých trasách obslouží za cenu 200 korun celkem 56 dovolenkových destinací po celém chorvatském pobřeží včetně ostrovů, a jeden spoj zajíždí dokonce až mimo Chorvatsko do Černé Hory.

Lodě v přístavu.
Foto: Pixabay. Z našeho pohledu je to skoro jediná možnost, jak se letos podívat k jižnímu moři při omezeních v letecké dopravě a zájezdech a při bariérách pro individuální cestování autem.

Dostupnost celého chorvatského pobřeží od Istrie až po Dubrovník je první novinkou letošního roku. Souvisí s tím i novinka druhá, a tou je nová trasa. Loni se jezdilo z Prahy přes Brno a Bratislavu do slovinské Lublaně a cílem byla Rijeka. Letos vlak z Bratislavy zamíří do Budapešti, Záhřebu a uprostřed Chorvatska se rozdělí na dvě části – první pojede do Rijeky a druhá na jih do Splitu. Cesta autobusem od vlaku už tak nebude muset být tak dlouhá, protože se vlakem dostanete na sever, do středu i na jih Chorvatska.

Vzhledem k velkému zájmu bude vlak opravdu dlouhý – 15 vagonů pobere až 650 cestujících. Po loňských zkušenostech dopravce připravil různé oddíly pro jednotlivce, pro rodiny apod., aby si každý mohl vybrat a lidé se vzájemně nerušili. Za cenu tří jízdenek dostanete čtvrté místo zdarma, takže si tři lidé mohou takto rezervovat pro sebe celé kupé.  Není umožněna přeprava zvířat, ale na jižní trase do Splitu je možné si vzít kromě velkého a malého zavazadla i jízdní kolo.

Cesta na pobřeží.
Foto: Pixabay. Dostupnost celého chorvatského pobřeží od Istrie až po Dubrovník je první novinkou letošního roku.

Ve vlaku bude stejně jako loni i internetové připojení a kuchyně se servisem občerstvení a nápojů během cesty. Vlak odjíždí v 16:46 z Prahy. V Brně zastaví v 19:46, v Břeclavi ve 20:20, v Bratislavě ve 21:12. O půlnoci jste v Budapešti, v pět ráno v Záhřebu a do cíle je v případě severního chorvatského pobřeží v Rijece plánovaný příjezd těsně po desátého hodině dopolední, souprava jedoucí na jih pak do Splitu dorazí ve 13:44. Naše loňské zkušenosti říkají, že je potřeba ve svých plánech počítat na takto dlouhé trase se zhruba hodinovým zpožděním, ale tím, že navazující autobusy na vlak čekají, nehrozí stres z toho, že by vám někde něco ujelo.

Další letošní novinkou je rozšířená nabídka balíčků, kdy si kromě jízdenky koupíte v balíčcích začínajících na třech tisících korunách rovnou i ubytování. Balíčky mohou obsahovat i polopenzi, takže vlastně s jízdenkou pořídíte celou dovolenou – RegioJet na tom spolupracuje hlavně s Čedokem.

Západ slunce nad mořem.
Foto: Pixabay. Vyrazíte letos k moři?

Závěrem pár praktických informací. Nezapomeňte si samostatně sjednat cestovní pojištění. Storno podmínky říkají, že dva měsíce před odjezdem můžete vše zrušit bez sankce, do měsíce předem za 25% a do dvou týdnů předem za 50% sankci. Bezplatné storno je možné využít tehdy, pokud by cestu neumožnila aktuální covidová situace, třeba zákaz cestování. V případě podmínky cesty s negativním testem se cestovat bude.

A to je asi všechno podstatné. Pokud potřebujete podrobnější informace, přikládáme odkaz na stránku dopravce k této nabídce.

Další články z této rubriky

Potápěč.gutentor-overlay

Je to možné? Rekordy českých seniorů

Zmapovali jsme pro vás pár zajímavostí o aktivitách některých našich spoluobčanů ve vyšším věku. Samotné nás překvapilo, jací borci mezi…
Paní Křečková, manželka majitele největší sbírky lega na světěgutentor-overlay

Jak se žije s Legem

Exkluzivně pro náš magazín poskytla rozhovor Lenka Křečková, manželka Miloše Křečka, majitele největší sbírky stavebnic Lega na světě.
Jeskyně na Pomezí.gutentor-overlay

Kam na výlet: Lipová-lázně a okolí

Oblíbenou destinací v Jeseníkách je obec Lipová-lázně. Sjíždějí se sem nejen návštěvníci lázní, ale také nadšenci horské turistiky. Na co…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*