Tim Weaver: Ztracené střípky

Tim Weaver: Ztracené střípky
Foto: Pixabay

Tim Weaver si jako spisovatel thrillerů získal uznání svou řadou deseti románů s detektivem Davidem Rakerem. Ztracené střípky jsou autorovým prvním samostatným thrillerem a byly zařazeny mezi bestsellery Sunday Times.

Tim Weaver: Ztracené střípky
Foto: Pixabay

V knize se prolíná několik zdánlivě samostatných příběhů a různých časových linek. Vnímavý čtenář brzy pochopí, že vše souvisí se vším. Příběh Rebeky Murphyové a stárnoucího detektiva Franka Travise spolu souvisí velmi. Ani jeden z obou hlavních protagonistů netuší, že odpověď na obě tajemství má společné jmenovatele.

Rebeka uvízne na ostrově, kde vždy na půl roku usíná život, než zase začne rybářská sezóna. Pochopila, že musí bojovat. Neví s kým ani proč, ale pokud se chce vrátit k dcerám, nezbývá jí nic jiného, než se snažit přežít a neznámého nepřítele přechytračit. Ví, že pokud neodhalí tajemství, které ji přivedlo do nebezpečí, nikdy nebude v bezpečí ona ani její dcery.

Travis pátrá po pohřešovaných osobách. Tou poslední je Louise Masonová, ale čas na pátrání po ní se mu nemilosrdně krátí, protože byl „odejit“ do důchodu. Práci detektiva skončí už za týden, ale střípky pátrání se skládají velmi těžce.

Čas se krátí Rebece i Travisovi. Jak všechno dopadne?

Kdo má rád thrillery, bude určitě spokojen. Kniha Tima Weavera nabízí spoustu krásných chvil s napínavou knihou, vypráví příběh, který chcete číst, ale nechcete prožít.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová, Knihobaze.cz 

Další články z této rubriky

Život začíná po přechodugutentor-overlay

Život začíná po přechodu

Populární spisovatelka Marcela Mlynářová vydala dvacet jedna zábavných knížek o tom, jak se dají životní starosti zvládat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*