Svícen jako alternativa adventního věnce

Svícen jako alternativa adventního věnce
Foto: Freepik

Advent je za dveřmi a základem jeho výzdoby bývá věnec se čtyřmi svícemi. Letošním trendem je adventní svícen. Nechte se inspirovat. Nabídka adventních věnců je bohatá a mnohé si vyrobíte jednoduše i sami doma.

Pokud se rozhodnete adventní svícen vyrobit sami, můžete si v obchodě zakoupit různé podstavce. Některé již mají nachystané podstavy pro svíčky, jiné jsou jen ve formě táců. Některé jsou tvarované do oblouku, jiné mají jako základ čtverec. Výběr je velký. Při volbě základny byste měli zvážit, zda budete chtít dekorovat kolem svíček vlastní výzdobou, nebo zvolíte jen jednoduchý ozdobný tác se čtyřmi silnějšími svícemi. Také promyslete, jaké svíčky budete používat. Pár tipů si ukážeme.

Svícen jako alternativa adventního věnce
Foto: Scandishop.cz Tento svícen a další najdete na webu Scandishop.cz

Adventní svícen na čajové svíčky

Jednoduchou variantou, která nezabere mnoho místa, je svícen na čtyři čajové svíčky. Nemusíte jej ani zdobit. V prostoru vypadá moderně a vystačíte si jen s výměnou čajových svíček poté, kdy dohoří. Adventní atmosféru vám bude dělat až do Vánoc. Letošním trendem jsou svícny na čajové svíčky vyrobené z bílé keramiky nebo z přírodní kameniny.

Moderní adventní svícen

Moderní adventní svícny mají různé tvary. Většinou platí, že čím jednodušší svícen, tím lépe splňuje požadavky moderní doby. Tyto svícny velmi dobře korespondují se skandinávským stylem. Ke svícnu můžete jen postavit vázu s chvojím nebo kyticí z jeřabin. Adventní atmosféra na vás dýchne doslova hřejivým pocitem. Stejně tak můžete, pro doplnění, přidat vánoční světelný řetěz nebo jinou vánoční dekoraci. Se skandinávským stylem se také ztotožňuje styl hygge, o kterém jsem psala v článku „Jak využít dlouhé zimní večery pro svoje zdraví? Nalaďte se na vlnu hygge“.

Svícen jako alternativa adventního věnce
Foto: Scandishop.cz Tyto svícny najdete na webu Scandishop.cz

Adventní svícny na dlouhé svíce

Znovu trendy jsou také svícny na dlouhé svíce. Jsou jednoduché a zapadají do skandinávského stylu, který je dominantním trendem dnešní doby. Výhodou takového svícnu je jednoduchá instalace a také to, že zabere málo prostoru. Můžete jej doplnit dalšími dekoracemi, které jen volně položíte vedle něj na stůl. Tuto výzdobu můžete v průběhu předvánočního období měnit. Tím si vždy přizpůsobíte atmosféru vaší náladě.

Svícen jako alternativa adventního věnce
Foto: Scandishop.cz Tento svícen najdete na webu Scandishop.cz

Adventní svíčka se zobrazením odpočtu

Pokud nemáte moc místa, můžete sáhnout po adventní svíčce, na které jsou zobrazeny čtyři adventní neděle. Jak budete svíčku postupně zapalovat, bude pozvolna ubývat během celého adventu až do Vánoc. Svíčku nebo svícen můžete jednoduše dozdobit.

Přejeme vám nádhernou adventní atmosféru a mnoho krásných chvil s rodinou a přáteli.

Zdroj: redakce – Justýna Malásková, Scandishop.cz

Svícen jako alternativa adventního věnce
Foto: Scandishop.cz Tyto svíce najdete na Scandishop.cz

Další články z této rubriky

Domácí drinky pro zimní pohodugutentor-overlay

Domácí drinky pro zimní pohodu

Absence slunečních paprsků, chladno a nálada pod psa. Také máte chuť zalézt pod deku s něčím hřejivým v ruce? Zkuste…
Chybí vám psí či kočičí společník?gutentor-overlay

Chybí vám psí či kočičí společník?

Coby nového člena rodiny v podobě zvířátka si spousta lidí představí štěňátko nebo koťátko. Zvířátko, které už není mláďátkem, přitom…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*