Pojízdná čajovna splněných snů

Pojízdná čajovna splněných snů
Foto: Freepik

Rebecca Raisin, autorka oblíbených románů pro ženy, vydala novou knihu o mladé Rosie, jež vše ztratí, aby to nejdůležitější našla. Příjemně oddechová romance s vtipnými dialogy, v níž nechybí láska, přátelství ani pár sladkostí a lahodných šálků čajů, potěší romanticky založené čtenářky.

Pojízdná čajovna splněných snů
Foto: se svolením nakladatelství Grada

Rosie Lewis je na pozici zástupkyně šéfkuchaře restaurace s michelinskou hvězdou v neustálém shonu a volného času má pomálu. Domů se většinou vracívá pozdě a unavená. Když jí jednoho dne manžel oznámí, že odchází k jiné ženě, protože už není tak spontánní, jak bývala, a neumí žít bez plánování, vyrazí jí to dech, ale zároveň ví, že je to pravda. Práce v gastronomii jí sice zajistila úspěšnou kariéru, ale vzala čas na rodinný život.

Je jí dvaatřicet, tedy čas, kdy by mohlo dojít ke znovuzrození. Cítí, že co nejdřív musí odjet z rušného a momentálně pro ni toxického Londýna. Ve chvíli opuštěnosti a sebelítosti, vydatně zapíjené, si přes internet koupí ojetou dodávku. Spontánně se rozhodne pro svobodné cestování s pojízdnou čajovnou a živit se prodejem občerstvení – vlastnoručně namíchaných speciálních čajových směsí a pečiva. Vidí to jako skvělou možnost, jak žít jinak a svět kolem sebe poznávat novým způsobem.

Minulost nechává za sebou a vydává se vstříc neznámé, nejisté a poněkud dobrodružné budoucnosti. Mezi příznivci svobodného cestování nalézá brzy přátele a také výbornou kamarádku. Se svými dodávkami objíždí různé festivaly, kde Rosie s úspěchem nabízí občerstvení s netradičními čaji a kamarádka knihy. Oběma se v tom docela daří. „Konečně si věci dělám po svém!“ raduje se Rosie ze života, který jí poskytuje tolik skvělých příležitostí jako nikdy předtím. Může se kdykoli přemístit, kam chce, potkávat zajímavé lidi s jejich osudy a objevovat úplný ráj.

Není na to sama. Kromě věrné kamarádky, na jejíž přátelství se může spolehnout, usilují o její přízeň dva muži. Rosie zakrátko řeší, ke kterému z nich ji to táhne víc. Zjišťuje přitom, že ne vše, co se jeví pravdivě, je takové i ve skutečnosti…

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), grada.cz

Další články z této rubriky

Život začíná po přechodugutentor-overlay

Život začíná po přechodu

Populární spisovatelka Marcela Mlynářová vydala dvacet jedna zábavných knížek o tom, jak se dají životní starosti zvládat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*