Oldřiška Ciprová: Vládkyně Vikingů

Oldřiška Ciprová: Vládkyně Vikingů
Foto: Pixabay

Autorka, která pochází z Plzně, má vztah k české minulosti, její romány z historie naší země vypráví nejen o významných momentech naší historie, ale i o lásce a mezilidských vztazích.

Oldřiška Ciprová: Vládkyně Vikingů
Foto: Pixabay

Narodila se jako Svatoslava české kněžně a knížeti, Doubravce a Měškovi. Osud jí přiřknul jako manžela barbara s pohanskými zvyky, švédského krále Erika. Byla poslána do cizí země, která uctívala jiné bohy, spolu s ní šla jen stará Majdaléna.

Byla odhodlaná vše překonat. Její muž jí změnil jméno na Sigrid, nová životní role ji přiměla změnit víru, chtěla nalézt lásku. A její odhodlání jí přineslo lásku nejen manžela, ale i všech Vikingů. Sigrid si našla své místo v srdci svých poddaných.

Švédi bojovali nejen se Slovany, své nepřátele měli také mezi Dány. Když Sigrid zemřel manžel, snažila se pro svého syna udržet říši, a to až do doby, než bude sám moct vládnout.

Pomáhaly jí k tomu zkazky, které sama o sobě a o své krvelačnosti šířila. Nechtěla už být ničí manželkou, chtěla zemi svého muže a syna obětovat vše, i možnou další lásku.

Příběh je poutavé vyprávění o tom, jak to asi vypadalo v naší dávné historii. O tom, jak to tehdy bylo, když někdo chtěl lásku a měl víru.

Možná už jen dodám, lidé, čtěte a chtějte vědět, i když to není pokaždé příjemné.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová, Knihobaze.cz

Další články z této rubriky

Guillaume Musso: Byt v Pařížigutentor-overlay

Guillaume Musso: Byt v Paříži

Kniha nakladatelství Motto prezentuje další bestseller oceňovaného francouzského autora Guillauma Musso (nar. 1974), jehož romány, o nichž se kritiky vyjadřují…
Kathryn Hughesová: Krabička vzpomínekgutentor-overlay

Kathryn Hughesová: Krabička vzpomínek

Oblíbená anglická spisovatelka Kathryn Hughesová (nar. 1964) nabízí další román, jenž se čte jedním dechem. V „Krabičce vzpomínek“ se prolínají…
Klára Trnková: Květomluvagutentor-overlay

Klára Trnková: Květomluva

Dcera milovaného malíře, výtvarníka a loutkáře Jiřího Trnky, akademická malířka Klára Trnková (nar. 1949), jež po něm zdědila talent, pokračuje…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*