Nastartujte svou štítnou žlázu

Nastartujte svou štítnou žlázu
Foto: Freepik

Dostaňte Hashimotovu tyreoiditidu a hypotyreózu pod kontrolu

Mgr. Hannah Hauserová je uznávanou odbornicí nutričních a metabolických věd i nemocí štítné žlázy, jimiž sama trpěla. Po neúspěšné léčbě medikamenty zvolila metodu pro-metabolické stravy, díky níž se vyléčila. Svými poradenskými programy pomohla tisícům nemocných dostat hormony do přirozené rovnováhy a uzdravit se.

Nastartujte svou štítnou žlázu
Foto: se svolením nakladatelství Kazda

Hannah Hauserovou dlouho trápily příznaky hypotyreózy. Po návštěvě lékaře dostala léky, které brala dva roky. Krevní hodnoty se upravily, ale příznaky přetrvávaly. Po letech jí byla diagnostikována Hashimotova tyreoiditida (autoimunitní onemocnění štítné žlázy). Na otázku, co může pro svoji štítnou žlázu sama udělat, jí lékař odpověděl: „Paní Hauserová, s tím nemůžete nic dělat, jen budete brát tablety do konce života.“ S takovou prognózou se nechtěla smířit. Studovala nutriční vědy a postupně změnila dosavadní stravovací návyky. „Moje štítná žláza byla šťastná a poděkovala mi zvýšením metabolismu. Zhubla jsem přes 25 kg, dorostly mi ztracené vlasy a vrátila se energie,“ říká.

Dnes pomáhá ženám, které se navzdory „dobře kontrolovaným krevním hodnotám“ stále necítí dobře, mají oslabený metabolismus, problémy s menstruací a plodností, jsou vyčerpané z únavy, trpí zimou, anebo mají návaly horka. Hannah Hauserová radí, jak metodou pro-metabolické stravy ozdravně působit na štítnou žlázu a posilovat ji. V knize odpovídá na mnohá „proč“ – proč je štítná žláza tak zásadní pro naše zdraví; proč se při dietách může narušit její fungování; proč dokáže léčba stravou mnohem více než standardní terapie L-tyroxinem atd. Dozvíme se také, jak je střevo propojeno se štítnou žlázou a co vše můžeme udělat pro zdraví své štítnice.

Autorka srozumitelným a přitažlivým způsobem vysvětluje fungování štítné žlázy i její poruchy v podobě hyperfunkce, hypofunkce či thyreoiditidy a uvádí příčiny nedostatku hormonů. Doporučuje návštěvu lékaře, který z krevních hodnot a po vyšetření symptomů a potíží, jimiž trpíte, určí, o jakou dysfunkci se jedná, a obvykle předepíše doživotně užívat léky. Sama na sobě však vyzkoušela a může potvrdit, že je lepší netlumit příznaky, ale řešit příčiny poruchy metabolismu přirozeným způsobem. Tím je především aktivování štítnice úpravou stravy a denního rytmu. Přesvědčila se, že „užívání L-thyroxinu nebo jiných léků štítnou žlázu neléčí. Tyto přípravky tělu dodávají pouze neaktivní hormony štítné žlázy, ale nestimulují samostatnou štítnou žlázu k produkci vlastních hormonů.“ V knize seznamuje se třemi způsoby, pomocí nichž můžete sami snadno zjistit, jak je na tom navzdory „ukázkovým“ krevním hodnotám váš metabolismus a rovnováha štítné žlázy.

Hannah Hauserová zmiňuje rovněž příznaky hypotyreózy i dopady pomalého metabolismu a doporučuje léčebné postupy, které spolu s důležitými živinami štítnici posilují a uzdravují. Na praktických příkladech, podložených zkušenostmi vlastními i mnoha svých klientek, přibližuje projevy nemoci štítné žlázy i pozitivní výsledky navrhované léčby. „Jde o vás, o vaši fyzickou a psychickou pohodu, o vaše symptomy. A jenom vy máte v rukou sílu a moc znovu v sobě rozproudit energii a vrátit do svého života pocity radosti a lehkosti,“ povzbuzuje čtenáře.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), kazda.cz

Další články z této rubriky

Život začíná po přechodugutentor-overlay

Život začíná po přechodu

Populární spisovatelka Marcela Mlynářová vydala dvacet jedna zábavných knížek o tom, jak se dají životní starosti zvládat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*