Luca Di Fulvio: Všechny touhy vedou do Říma

Luca Di Fulvio: Všechny touhy vedou do Říma
Foto: Freepik

V historickém románu autor popisuje osudy několika svých hrdinů společně s událostmi, které se odehrávají v Itálii 19. století. Itálie už je téměř celá sjednocená, jen Řím, ve kterém vládne papež, zůstává pod záštitou francouzské armády.

Luca Di Fulvio: Všechny touhy vedou do Říma
Foto: nakladatelství Euromedia Group – Ikar

V knize se proplétají osudy sirotka Pietra, jeho adoptivní matky hraběnky Silvie a Marty, dívky od cirkusu. Všichni tři se snaží splnit si své sny.

Příběh začíná neskutečným štěstím sirotka Pietra, který byl v šestnácti letech vybrán k adopci. 

Bezdětní manželé, šlechtici, se rozhodli Pietrovi nabídnout možnost změnit svůj život. Než si však stihne uvědomit tu velkou změnu a přivyknout novému životu, nastane radikální zvrat a ze života bohaté rodiny jsou trosky. 

Pietro a jeho adoptivní matka Silvie jsou nuceni uprchnout do Říma. Stávají se chudáky, kteří bojují často o přežití, přesto je Silvie rozhodnutá se o Pietra postarat, pomoct mu najít lepší život. Vše je ale ovlivňováno závažnými konflikty v dějinách Říma, ale i dalšími lidmi, se kterými se jejich osudy proplétají.

Patří k nim i Marta. Patnáctiletá cirkusačka, která je přesvědčená, že v jejím životě není všechno opravdové. Pátrá po své minulosti a také hledá své místo v životě. Když potká přívržence sjednocené Itálie, přidá se k nim a najde mezi nimi nejen své místo v tehdejším světě, ale také svou životní lásku.

Kniha plná napětí a zajímavých historických poznatků je napsaná tak, že nutí čtenáře prožívat příběhy s hlavními hrdiny a opustit na chvíli starosti všedních dnů. Nabízí také laskavé poučení o historii krásného přímořského státu.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová (autorské dílo), euromedia.cz

Další články z této rubriky

Jíme zdravě o Vánocíchgutentor-overlay

Jíme zdravě o Vánocích

Zkuste o letošních vánočních svátcích skvělé a zdravé tradiční recepty, které budou chutnat všem u slavnostního stolu. Výborná kuchařka určená…
Michael Connelly: Advokátgutentor-overlay

Michael Connelly: Advokát

Jde o příběh advokáta, který po roční pauze zvažuje svůj návrat do světa advokacie a netuší, že už někdo jiný…
Iveta Svobodová: Jako přízrakgutentor-overlay

Iveta Svobodová: Jako přízrak

Kniha plná napětí, vyprávějící o současných kriminálních případech, sahajících až za hranice našeho státu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*