Jak vypadat úžasně

Slečna v retrostylu v autě
Foto: Pixabay

Dnešní mladé generaci se musí jedno nechat: umí se k tomu postavit. TÍM nemyslím něco tak povrchního jako je práce nebo životní výzvy, ale hledáček fotoaparátu. I když slovo hledáček už aby pohledal… Prostě se umí fotografovat. Špulí ústa. Stoupají si bokem, aby vypadaly štíhlejší. Nasazují lišácké výrazy nebo krčí obočí v hraném nezájmu. Sledují módní, hudební, designové a jiné trendy a jsou trendy. V hloučku mladých vypadám pokaždé jako rozpačitá teta, která neví, jak zamaskovat dvě brady a nemožný zadek.

„Počkej! Z této strany ne!“ Volá Tera a nastavuje svůj druhý profil. „Z té strany nejsem hezká!“

Já nevím jak vy, ale já jsem se na sebe dívala do zrcadla z profilu někdy v raném dětství a připadala jsem si jako princezna z obou stran a ze všech úhlů. Pak jsem se o totéž pokusila v dospělosti. Spatřila jsem něco, co mé vnímavé dítě namalovalo ve školce a zlomyslná učitelka pod to připsala: MAMINKA. Vypadalo to jako hlava Jožo Ráže po další ošklivé dopravní nehodě. Od té doby se vyhýbám zrcadlům, výlohám s odrazem světla a fotografiím obecně. Tedy – vyhýbala jsem se.

Pak jsem zjistila, že jsem ÚŽASNÁ taková, jaká jsem. Že i lidé středního věku, plnoštíhlé postavy a nearistokratických rysů mají právo na úžasný život. A začala jsem se chovat, jako bych byla mladá, štíhlá a s profilem Grace Kelly. Začala jsem se fotit, postovat vše na Facebook a Instagram a rozhodla jsem se celému světu sdělit, pokud by to náhodou ještě někdo nevěděl, že jsem úžasná. ÚŽASNÁ BÁRA.

Člověk, který sám o sobě rozhlásí, že je úžasný, je buď úžasný nebo úplný debil.

Někteří známí by mě raději viděli znovu v riflích a černé bundě s vlasy do culíku, s beznadějí vepsanou v obličeji. Cítili by se asi mnohem lépe, kdybych jezdila každý druhý rok na dovolenou k moři a měla před každými svátky napečeno a vyleštěná okna. Ale pro mě už není cesty zpět. K moři jedu klidně v lednu a peču, když mám čas a chuť. Leštím si hlavně okno do své duše, zanesené neuvěřitelným množstvím předsudků, pochybností, chybných úsudků. Jde to ztuha a jsou chvíle, kdy mě to vtahuje zpátky jako vodní víry.

Protože být pasivní a naštvaný je mnohem snazší a bere to méně energie.

Nemá to úplně happy end, i když já jsem happy mnohem víc než dřív. Snažím se žít úžasný život bez ohledu na okolnosti, věk a finanční limity. Když něco opravdu chcete, tak se otevřou jiné cesty a jiné možnosti. Jediná rada, jak vypadat úžasně, je cítit se tak. Nic to nestojí. Můžete začít hned. TEĎ. V každém z nás je ÚŽASNÁ BÁRA a na jméně nezáleží.

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Další články z této rubriky

Kýchající žena venku. V bundě a šedých rukavicích.gutentor-overlay

Rýmička a kuckáníčko

Jsem člověk, který nesmrká a nekýchá po celý rok. Lidi, co pořád potahují nosem a kýchnou desetkrát za sebou i v letním parnu, mě nebetyčně rozčilují.
Káva a zákusekgutentor-overlay

Správné načasování

Víte, jaké to je, když máte konečně chvilku času jen pro sebe? Káva voní, knížka i brýle čekají, až se s nimi vnoříte do společného…
Pár jde spolu zasněženým lesemgutentor-overlay

Můj manžel z fotografie

Dnes je to přesně 30 let, co jsme byli s mým mužem seznámeni. Trpný rod je tady schválně, stali jsme se totiž…
Starsá fotografie ve zlatém rámečkugutentor-overlay

Příběh staré fotografie

Už jsem psala o svém „pídění“ na naší hůře. V odkladišti dějin obyvatel tohoto domu se dají najít věci, které mají svůj unikátní příběh.
Kniha a v ní zavřená růžegutentor-overlay

Myšlenky z památníku

Velké myšlenky si lidé odjakživa toužili uchovat v paměti. Vynořovaly se a zase zapadaly v zapomnění, než je někdo vykopal, ofoukal a vynesl na světlo boží.
Starsá kamera s se starým filmemgutentor-overlay

Vzpomínky v obrazech

Na přelomu tisíciletí byly velkým hitem videokamery. Byly obrovské, nosily se ve speciální brašně a musely se do nich kupovat…
Hrníček s kávou a na talířku cukroví - hvězdičky.gutentor-overlay

Neumím péct. No a co?

Až to bude důležité, tak to zase přijde. Stejně jako plech vanilkových rohlíčků, které budou úžasně chutnat i úžasně vypadat.…
Nakrájená vánočka na talířkugutentor-overlay

Altruistova vánočka

Těsto na perníky? Mám! Těsto na vánočku? Jasně! Už od rána kyne u topení. Tak ještě sbalit vál, váleček, mouku, vajíčko, zástěry a všechno to…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*