Laura Statonová: Jógová terapie

Laura Statonová: Jógová terapie
Foto: Freepik

Kompletní průvodce, jak se zbavit bolestí a ortopedických problémů s pomocí jógy

Laura Statonová se specializuje na poúrazovou rehabilitaci a nápravné cvičení se seniory i matkami s dětmi. Provozuje Studium jógy v newyorském Brooklynu a pořádá přednášky nebo kurzy jógy. Její kniha – kompletní průvodce při léčbě pohybového aparátu – pomohla mnoha lidem od bolestí.

Laura Statonová: Jógová terapie
Foto: se svolením nakladatelství Euromedia Group

Zkušená jógová terapeutka Laura Statonová učí o blahodárných účincích jógy na naši fyzickou i emocionální pohodu a vyrovnanost. „Vždy mě udivuje, že to všechno dělá jóga. Jóga nám po celý život poskytuje praktiky, které vyživují a léčí. Jde o to, že musíme být ochotni se zastavit a podívat se,“ říká Laura.

Užitečná příručka poskytuje praktické návody jógové terapie zaměřené ke zmírnění či odstranění bolestí a ortopedických potíží. Autorka čerpá z účinných jógových cviků i z poznatků západní medicíny. Přínosem jsou teoretické informace o fungování našeho těla a pohybového aparátu a také o zdravém životním stylu. Vítané techniky správného dýchání či způsoby meditace podporují činnost mozku a působí na psychickou pohodu. Zmíněna je i funkce čaker, energetických center v těle, jež jóga posiluje a harmonicky upravuje.

Hlavní část publikace se věnuje samotnému ozdravnému cvičení, rozdělenému podle konkrétních ortopedických potíží. První kapitola seznamuje se stavbou a funkcí jednotlivých částí páteře a jejich vadami, jimiž se pak podrobněji zabývá. Jde nejčastěji o výhřez ploténky, zánět sedacího nervu, spondylolistézu, bolest spodních zad, bedrokyčelního svalu a problémy s pánevním dnem, ale také o další chronické záněty a onemocnění.

Různé typy poměrně jednoduchého cvičení cílí na horní část zad a kyfózu, dále na ramena včetně syndromu zmrzlého ramene, cvičení po totální náhradě ramenního kloubu a posílení ramen. V části věnované problémům s pánví a koleny jsou uvedeny cviky vhodné po endoprotéze kyčelního a kolenního kloubu a na posílení kolen. Závěrem se Laura Statonová zaměřuje na potíže s chodidly a rukama, předloktím a rovněž na syndrom karpálního tunelu.

Každý ze cviků je krok za krokem vysvětlen s poznámkami ke správnému provedení, včetně počtu opakování a délky výdrže. Popisované cviky jsou doplněny názornými fotografiemi. Jejich pravidelné praktikování ulevuje od bolesti, pomáhá k uzdravení a je vhodné i jako prevence. Spolu se správným držením těla a posilováním či protahováním svalů přispěje k lepší a pružnější pohyblivosti, k celkovému zdraví i radosti ze života.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), euromedia.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Babské rady ze života

Herečka a rozhlasová moderátorka Jarka Rozsypalová-Vykoupilová sepsala nový díl oblíbených Babských rad ze života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*