Jeffery Deaver: Poslední hodina

Jeffery Deaver: Poslední hodina
Foto: Freepik

Třináctý případ Lincolna Rhyma

Vyšinutý vrah, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí, nebo je to nějak jinak? Je to případ přímo stvořený pro Lincolna Rhyma. Známý vyšetřovatel snad určí správný směr vyšetřování.

Jeffery Deaver: Poslední hodina
Foto: nakladatelství Domino.cz

V New Yorku je unesený obchodní cestující. Nezvykle provedený únos a symboly s ním spojené se stávají motivací pro zapojení věhlasného kriminalisty Lincolna Rhyma a detektiva Sachsové do vyšetřování.

Ještě než stihnou začít pořádně vyšetřovat, stane se podobný případ v Itálii. Postupně obětí přibývá. Zdá se, že pachateli nestačí zabíjet, ale chce, aby jeho činy měly vznešený přesah. Nahrávky stenů a vzdechů obětí zveřejňuje na internetu.

Rhyme a Sachsová dostanou za úkol nejen tento výjimečný případ, kdy vrah působí na více kontinentech. Oba jsou pověřeni ambasádou dalším úkolem. Mají pomoct nalézt viníky znásilnění v Itálii, ze kterého byl obviněn americký občan. Hledají pravdu a odpovědi na mnohé otázky, které jim nedají spát.

Je to další velmi dobré čtení knihy Jefferyho Deavera o práci výborného kriminalistického experta Lincolna Rhyma. Kniha plná napětí, která zároveň ukazuje mravenčí práci vyšetřovatelů a s lehkým humorem a nadhledem se stává ostrůvkem odpočinku.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová, knihobaze.cz

Další články z této rubriky

Guillaume Musso: Byt v Pařížigutentor-overlay

Guillaume Musso: Byt v Paříži

Kniha nakladatelství Motto prezentuje další bestseller oceňovaného francouzského autora Guillauma Musso (nar. 1974), jehož romány, o nichž se kritiky vyjadřují…
Kathryn Hughesová: Krabička vzpomínekgutentor-overlay

Kathryn Hughesová: Krabička vzpomínek

Oblíbená anglická spisovatelka Kathryn Hughesová (nar. 1964) nabízí další román, jenž se čte jedním dechem. V „Krabičce vzpomínek“ se prolínají…
Klára Trnková: Květomluvagutentor-overlay

Klára Trnková: Květomluva

Dcera milovaného malíře, výtvarníka a loutkáře Jiřího Trnky, akademická malířka Klára Trnková (nar. 1949), jež po něm zdědila talent, pokračuje…

1 Comment

  1. Jeffery Deaver je určitě zajímavý tím, že kromě Lincolna Rhymea a dalších sérií (třebaže ty nejsou tak bohaté), dokáže vždy vybudovat životaschopnou strukturu. Navzdory už třináctému případu (a existuje i čtrnáctý – Ostrý řez) nelze říci, že by se opakoval nebo ztrácel na svižnosti.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*