Jack Canfield, Mark Victor Hansen a Amy Newmarková: Slepičí polévka pro duši – O zkušenosti stáří

Jack Canfield, Mark Victor Hansen a Amy Newmarková: Slepičí polévka pro duši – O zkušenosti stáří
Foto: Freepik

Příběhy k zamyšlení, zasmání i poučení

Další vydatná porce Slepičí polévky pro duši, tentokrát zaměřená na zkušenosti stáří, vypráví nejlepší příběhy k zamyšlení, zasmání i poučení. O své příhody a poznání, jež jim v životě pomohly, se dělí několik autorů. Nakažlivým optimismem, humorem i zážitky, jež jsou nám také blízké, jsou skvělou inspirací a povzbuzením nejen pro dříve narozené.

Slepičí polévka pro duši – O zkušenosti stáří
Foto: se svolením nakladatelství Práh

Sto a jeden příběh se odvíjí ve svěžím rytmu a s dokonalou pointou. Život nám nadělil do života různé barvy a jaký obraz z nich vznikne, záleží na nás. I na pohled bezvýchodné situace nakonec otevírají novou cestu a možnosti… Někdy se neubráníme šálivému pocitu, že jsme něco promeškali, jako třeba Margaret, která píše o muži snů, do něhož byla kdysi zamilovaná, ale vzala si „docela obyčejného manžela“. Když se po letech s dávným idolem znovu setká, pozná, jak klamnou měla o něm představu, a rozhodne se, že bude svému muži říkat častěji, jak si ho váží.

Příběhy jsou členěny do jedenácti tematických kapitol, zaměřených na oslavu života, lásku bez hranic, na rozdíly mezi lidmi, propojení generací, životní zkušenosti, nečekané přátele nebo vrásky od smíchu. Další příspěvky zmiňují poslední dárky, vděk, uvědomění si, že nikdy není na nic pozdě, a upozorňují na zvláštní okamžiky. Jak názvy napovídají, čtenáře čekají nevšední zážitky, které spoluprožijí s jejich autory. Věřte, že svou laskavostí vás pohladí po duši, aby ožila novou nadějí, vykouzlila úsměv na tváři a poskytla něžné dojetí ze sdíleného štěstí. Přesně to, co nejvíc potřebujeme.

Povídky jsou sice krátké, ale obsažné natolik, že zasáhnou srdce každého čtenáře. Můžeme je číst i způsobem, že jen tak „náhodou“ otevřeme knihu a necháme k sobě promlouvat událost, která je tu jen pro nás…

Vychutnejme si každou z nich jako povzbudivý lék, poskytující tichou radost, smířlivost a potěchu, pro kterou je i v našem životě stále dost místa… Mohou motivovat ke změně, která do něj vnese nový impulz, naplní ho dávno oželeným přáním, otevře místo pro novou lásku a inspiruje k oblíbené činnosti a zálibám, pro které právě nadešel správný čas.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), prah.cz

Další články z této rubriky

Půlstoletí s Cimrmanemgutentor-overlay

Půlstoletí s Cimrmanem

Proslulé divadlo Járy Cimrmana milují generace diváků. U příležitosti svého padesátiletého výročí se představuje i ze strany za oponou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*