Folko Kullmann: Zahradní projekty pro kutily

Folko Kullmann: Zahradní projekty pro kutily
Foto: Pixabay

Německý zahradní odborník Dr. Folko Kullmann (nar. 1972) je předsedou Spolku přátel trvalek, šéfredaktorem odborného časopisu Gartenpraxis a podílí se na vedení redakce knih a časopisů se zahradní tematikou. Bestsellerem se stala jeho kniha Zahradní projekty pro kutily, které se jen v Německu prodalo na sto tisíc výtisků.

Folko Kullmann: Zahradní projekty pro kutily
Foto: se svolením nakladatelství Kazda

Autor knihy, zahradní specialista Folko Kullmann, pro něhož je zaměstnání zároveň velkým koníčkem, v ní nabízí více než šedesát kreativních nápadů zahradních architektů pro šikovné ruce začátečníků i pokročilých. Než se pustíte do práce, dozvíte se, jaké vybavení a materiál budete potřebovat k výrobě nápaditých tipů na vylepšení zahrady, i pár užitečných rad.

Nebudete přitom ani utrácet za drahé materiály, výborně poslouží i přepravní palety, pěkné regály vyrobíte třeba z bedýnek na ovoce či víno, rám obrazu poslouží na sušení bylinek. Podobně lze upotřebit třeba žebřík nebo některé kusy nepoužívaného nábytku. Můžete si snadno vyrobit jednoduchý stojan na nářadí, sklopný stůl na zeď a další pomůcky či vybavení, zpříjemňující pobyt na zahradě.

V oddíle věnovaném rostlinám autor popisuje typy záhonů z různých materiálů, poznáte také, jak vytvořit „minijezírko“ v nádobě či bylinkovou věž na tyči, pařeniště, „samozavlažovací“ truhlík a také něco o pěstování hub. Vertikální zahrádka i nástěnný záhon se uplatní v místech s omezeným prostorem, stejně jako netradiční a přitom plně funkční použití okapu pro salátovou farmu. Autor myslel i na přirozené obyvatele zahrady a nabízí návody na výrobu hmyzího hotelu, ptačí budky, bazénku a pítka pro ptáky, ježčího domečku či úkrytu pro ještěrky.

V projektech na víkend radí, jak upravit cestičky, vyrobit rychlou zástěnu, zahradní ohniště, suchou kamennou zídku a další výborné tipy ke zlepšení vzhledu zahrady.

Závěrem jsou uvedeny zajímavé informace a odkazy a jmenný rejstřík.

Šikovná příručka plná barevných fotografií a znázorněných postupů výroby nabízí přes šedesát inspirativních nápadů na zkrášlení i praktické využití zahrady. Některé se dají využít také na balkoně či lodžii.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), knihykazda.cz

Další články z této rubriky

Život začíná po přechodugutentor-overlay

Život začíná po přechodu

Populární spisovatelka Marcela Mlynářová vydala dvacet jedna zábavných knížek o tom, jak se dají životní starosti zvládat.
Nastartujte svou štítnou žlázugutentor-overlay

Nastartujte svou štítnou žlázu

Mgr. Hannah Hauserová je uznávanou odbornicí nutričních a metabolických věd i nemocí štítné žlázy, jimiž sama trpěla.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*