Donna Ashcroftová: Vánoce na skotském hradě

Donna Ashcroftová: Vánoce na skotském hradě
Foto: Pixabay

Britská spisovatelka Donna Ashcroftová, která začala psát už na základní škole, vydala dvanáct romantických novel, jež slavily úspěch zejména u čtenářek milujících stejně jako ona příběhy s dobrým koncem. K nim patří i Vánoce na skotském hradě.

Donna Ashcroftová: Vánoce na skotském hradě
Foto: se svolením nakladatelství Grada

Na skotské městečko v údolí hor se tiše snášel sníh a vytvářel vánoční idylu, již obdivovala i třicetiletá učitelka místní školy Belle Albanyová, když jela na kole domů. Znenadání dostala na zledovatělé cestě smyk a srazila sedmasedmdesátiletou Edinu Lachlanovou, jež si při pádu zlomila kotník. Bydlela sama ve svém hradě na konci vesnice a Belle se ochotně nabídla, že se o ni bude starat a pomáhat jí, než se uzdraví.

Obě osamělé ženy se rychle sblíží a Edina pomůže věčně zaměstnané učitelce, která neumí nikomu nic odmítnout, připravit kostýmy na dětské vánoční vystoupení. Belle chce zase zpestřit život staré paní a splnit jí vánoční přání. Jakmile se ale dozví Edin vnuk, právník Jack Hamilton-Kirk, že u ní Belle bydlí, pojme podezření a ihned se vypraví za babičkou, již po rodinném nedorozumění neviděl mnoho let.

Zprvu mezi nimi panuje napětí a vzájemná nedůvěra, situaci nepřidá ani to, že Jack po dávné rozepři odmítá mluvit se svou matkou, i když by si Edina velice přála, aby se udobřili. Je šťastná, že se její dosud fádní život mění, opět se sbližuje s lidmi z vesnice a má novou chuť do života.

Belle i Jack sice zakoušejí narůstající vzájemnou přitažlivost, ale staré šrámy na duši spojené s rodinnými vztahy a ztrátou těch nejbližších jim brání lépe se pochopit a důvěřovat si. Magické kouzlo Vánoc má však moc plnit přání a podporovat soudržnost i lásku, jsou-li jim srdce otevřena.

Příjemné sváteční čtení pro romantické čtenáře vychází v překladu Lucie Libovické.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), grada.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Babské rady ze života

Herečka a rozhlasová moderátorka Jarka Rozsypalová-Vykoupilová sepsala nový díl oblíbených Babských rad ze života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*