Domeček pro panenky a háčkované doplňky

Hačkované nadobíčko pro panenky
Foto: Olga Skálová

Už před nějakou dobou jsme naší vnučce koupili domeček pro panenky. Krásný. Když jsem manžela požádala, aby zásilku vyzvedl a dovezl domů, s radostí tak učinil a oba jsme se těšili, co na to malá bude říkat. Věděli jsme, že tento objekt bude nutno smontovat. A vzhledem k tomu, že zásilka přišla den před příjezdem dcery s vnučkou, rozhodli jsme se nechat tuto činnost až na dobu jejího příjezdu.

Manžel si na internetu našel příslušné hodnocení. Námi zakoupená hračka vycházela v recenzích velmi dobře. Jeden kupující tam doslova napsal, že za dvě hodiny neměl co dělat.

No u nás to, pravda, bylo trochu jinak.

Foto: Olga Skálová Panenka s háčkovaným nádobíčkem.

Naštěstí naše vnučka je zlatíčko. Všechno důležitě pomáhala vybalit, a když se dopracovala k nábytečku, který nepotřeboval žádné úpravy, spokojeně si začala hrát s ním. Jen po očku sledovala svého dědečka a vždycky, když se mu podařilo sestavit část (domek je dvoupatrový), nadšeně ho obdivovala a chválila ho, jak je šikovný. Dědečka to pochopitelně těšilo, a tak se činil, seč mohl.

Později, když její rodiče u nich doma montovali pracovní stůl a dost s tím zápasili, vnučka jejich počínání, když to vypadalo, že s největší pravděpodobností všechny komponenty poletí z okna, prohlásila: „Žádný problém! Nic, co by děda nespravil…“ V tu chvíli ji prý její rodiče málem prohodili oknem taky.

Nevím, jak dotyčný šikovný tatínek, můj manžel s domkem skončil za čtyři hodiny, ale když jsme odpočítali prostoje: káva, čaj, oběd atd., nebylo to zas tak strašné.

A vnučka byla nadšená. Neustále v domečku nábytek stěhuje. Jednou je domek domek, podruhé zase školka. Ráno, když vstane, prvně běží panenky vzbudit. Když jde spát, všechny panenky musí být uložené.

Já jsem byla trošku zklamaná, protože v kuchyni nebylo v kredenci žádné nádobí. Vím, že děti si dokážou hrát na „jako“. Jenže já jsem perfekcionista. A tak jsem se rozhodla, že nádobí a nějaké talířky s jídlem – jak jinak – uháčkuji.

A tak vznikly hrnečky a konvice, tácek s borůvkovými cupcaky, dort, talíře se svíčkovou s knedlíkem, brambory se špenátem, pizza a špagety. Všechno jídlo jsem k talířkům přišila, aby se takto malé kousky neztratily. A pak jsem se těšila, jak budou muset barbíny po takových lukulských hodech cvičit, aby nepřibraly…

Hačkované nadobíčko pro panenky
Foto: Olga Skálová Háčkované košíčky pro panenky

Poté jsem ještě konstatovala, že v ložnici jsou v postýlkách jen polštářky, tak jsem uháčkovala také přikrývky, aby panenky nemrzly. Oceněním bylo pro mě nadšení vnučky. A když ještě od své prababičky dostala k narozeninám auto pro barbíny a ty mohly jezdit do školky, na návštěvy, na výlet – to, že řídí nezletilé, nijak neřešila…

Ovšem problém nastal, když se vnučka rozhodla, že panenky pojedou na návštěvu k babičce. No a jako správná návštěva, nepojedou přece s prázdnou. Musely si sebou vzít všechno (!) jídlo. A tu nastala potíž. Nebylo do čeho to sbalit. Nejdříve jsem nabízela igelitový sáček, ale byla jsem setřena pohrdlivým pohledem své vnučky. Sama jsem si naběhla… – teprve když jsem malé slíbila, že uháčkuji košíček, byla spokojená. Hned se mnou šla vyhledat potřebný materiál a já jsem zhotovila košík – Karkulka by záviděla. Vnučka ovšem po dokončení mojí práce shledala, že do košíčku se nevleze úplně všechno. Na moji poznámku, že přece nemusí brát úplně všechno jídlo sebou, zareagovala proslovem, v němž se mi dostalo ponaučení, že panenky na cestu všechno mít musí, a tak mi nezbylo než uháčkovat ještě jeden košíček. Ale teď jsme spokojené obě – tedy já naprosto – alespoň do té chvíle, než malou zase napadne něco, čím by mě mohla zaměstnat…

Zdroj: Redakce – Olga Skálová

Další články z této rubriky

Žena za volantem.gutentor-overlay

Kondiční jízda

Dnes vykrádám sama sebe, ale osvěžit čas od času některý ze starších příspěvků Zoufalce jistě není na škodu. Je to…
Stáří má svou cenugutentor-overlay

Stáří má svou cenu

Nejde o Zlatý globus nebo Českého lva, ale přesto o cenu životní. Nikdo totiž neví tolik jako babička nebo dědeček,…
Pavučina na staré kovové bráně.gutentor-overlay

Debordelizace v praxi

Jednou za čas začnu s generálním úklidem. Vymetám pavučiny ze všech možných koutů, nekompromisně vyhazuju nebo nepotřebné daruji potřebným.
tabule plná barevných post lístečkůgutentor-overlay

Lístečky na stole

Chemie je vědou mimo moje chápání. Pamatuju si pouze pro život zásadní informaci, že kyselina se leje do vody.
Psychicky odolná žena.gutentor-overlay

Někdy je to trochu jinak

Snažíte se svým vystupováním dokázat, že máte nárok na místo na slunci, že jste nad věcí a v pohodě.
Kvetouci jahoda v kvetináčigutentor-overlay

Úžasný dárek

Desítky let jsem dostávala na narozeniny velké růže, přestože miluju luční kvítí či pestrobarevné jarní květy tulipánů, frézií, narcisů.
Orient Expres ve stínu smrtigutentor-overlay

Orient Expres ve stínu smrti

Čtenáři a milovníci detektivek budou považovat knihu Agathy Christie, známou Vraždu v Orient Expresu, za povinnou četbu. Komu není četba…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*